Advertisement

Scenarzyści Hana Solo: Gwiezdnych wojen – historii opowiedzieli o filmowym złoczyńcy!

Jonathan i Lawrence Kasdanowie opowiedzieli w ostatnim odcinku programu The Star Wars Show o złoczyńcy zwanym Enfys Nest, którego ujrzymy w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. Pierwszy z mężczyzn wskazał jednak wcześniej, w jaki sposób potraktowano historię Hana i ukazano jego postać:

Rozmawialiśmy o dojrzewaniu Hana w środowisku miejskim. On dorastał na ulicy, gdzie nauczył się być szybkim, był zmuszony tam przetrwać i za wszelką cenę starał się zdobyć zaufanie osób, które tworzyły w jego oczach namiastkę rodziny.

Lawrence Kasdan podkreślił przy tym, żę Qi’ra i Han mieli za sobą trudną przeszłość. Jonathan z kolei dodał, że by móc zrozumieć motywy, jakimi kieruje się złoczyńca, musimy poznać postać Tobiasa Becketta, w którego wciela się Woody Harrelson:

Jest wyszkolonym i niebezpiecznym kryminalistą. To zawodowiec, którego interesują tylko duże zlecenia i zajmuje się zbieraniem ekipy do ich wykonania. Jego rywalem jest przywódca gangu zwany Enfys Nest.

https://www.youtube.com/watch?v=nQEwsuf5jUc

Zobacz również: Zaprezentowano japoński plakat Hana Solo: Gwiezdnych wojen – historii!

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie  to drugi po Łotr 1 spin-off z serii Gwiezdnych wojen. W superprodukcji Disneya dostaniemy nieznane dotąd przygody uwielbianego przez wszystkich tytułowego przemytnika. Zobaczymy jak młody Han Solo poznaje swojego przyszłego towarzysza Chewbaccę i niesławnego hazardzistę Lando Calrissiana oraz ujrzymy narodziny legendy jednej z najbardziej znanych postaci ze świata najsłynniejszej space opery. 

W filmie występują: Alden Ehrenreich jako Han, Donald Glover jako Lando Calrissian, Joonas Suotamo jako Chewbacca oraz Woody Harrelson w roli mentora głównego bohatera, Tobiasa Becketta. W pozostałych rolach zobaczymy także Emilię Clarke (Qi’Ra), Thandie Newton, Paula Bettany’ego oraz Phoebe Waller-Bridge.

Za reżyserię odpowiada Ron Howard, twórca m.in. Kodu Da Vinci oraz Pięknego Umysłu. W trakcie zdjęć zastąpił on na stanowisku duet Phil Lord – Christopher Miller, których na otarcie łez uhonorowano mianem producentów wykonawczych.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?