Katyń-Ostatni świadek – polski zwiastun filmu ze Stramowskim i Więckiewiczem

Katyń – Ostatni świadek to brytyjsko-polski thriller historyczny w gwiazdorskiej obsadzie, odsłaniający kulisy jednej z najbardziej poruszających historii II Wojny Światowej, czyli ukrywanej przez lata prawdy o zbrodni katyńskiej. Kino Świat, dystrybutor filmu, udostępnił w sieci zwiastun przeznaczony dla polskiego widza, a więc z większą ilością scen, w których biorą udział polscy aktorzy.

https://www.youtube.com/watch?v=CC8o60qdyq8&t=0s

Opis dystrybutora: Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood (Alex Pettyfer) marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza, przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy.

Zobacz również: Dark – Netflix pokazał pierwsze zdjęcia z 2. sezonu

W rolach głównych: Alex Pettyfer (Jestem numerem cztery), Robert Więckiewicz (W ciemności), Piotr Stramowski (Kobiety mafii), Talulah Riley (Westworld) oraz nominowany do Złotego Globu – Michael Gambon (czyli niezapomniany Profesor Dumbledore z serii Harry Potter).

Katyń Ostatni świadek The Last Witness 2018 movie film Pettyfer Gambon Riley

Bezpośrednią inspiracją do powstania scenariusza filmu stała się osobista historia reżysera Piotra Szkopiaka, który w Katyniu stracił dziadka. Przedstawiona w produkcji historia zaś zainspirowana została biografią naocznego świadka zbrodni katyńskiej, Iwana Kriwoziercewa alias Michała Łobody, który zmarł w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii, w 1947 roku.

Katyń – Ostatni świadek trafi do polskich kin już 11 maja.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: kolaż kadrów z trailera Katyń-Ostatni świadek (youtube.com)

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?