Wyspa psów – zobacz ekskluzywny materiał filmowy z londyńskiej wystawy!

Najnowszy film Wes Andersona Wyspa psów właśnie trafił do kin w Polsce. Wcześniej, bo w połowie marca, produkcja miała swoją brytyjską premierę. Z tej okazji w Londynie zorganizowano specjalną wystawę, na której można było zobaczyć lalki i dekoracje użyte podczas realizacji filmu.

Wystawa przygotowana przez brytyjskiego dystrybutora tytułu, której kuraotrem był sam reżyser, zajmowała parter remontowanego budynku 180 Strand, znajdującego się w centrum stolicy Wielkiej Brytanii. Wstęp na nią był darmowy, a ponieważ okres otwarcia przypadł na przypadające tam ferie, cieszyła się ona ogromną popularnością. W ostatnich dniach trzeba było spędzić co najmniej pół godziny w kolejce, aby wejść do środka.

Zobacz również: Wyspa psów – recenzja filmu Wesa Andersona z Berlinale 2018

Starannie przygotowane dekoracje, plany używane podczas kręcenia animacji oraz główni bohaterowie, czyli lalki, przyciągały tłumy, które z wielką pieczołowitością fotografowały każdą figurkę. Nie mniejszą popularnością cieszyła się otwarta na miejscu restauracja, w której można było zjeść tradycyjny japoński ramen (rosół z makaronem i dodatkami), przygotowywany przez jednego z lokalnych szefów kuchni. Lokal wzorowany był na tym, który widzimy w filmie, z identycznym wystrojem i kelnerami ubranymi w bliźniaczo podobne do członków zespołu Dragons stroje. Lunch w takich warunkach był możliwością przeniesienia się na chwilę na plan filmowy Wyspy psów.

Poniżej zrealizowany dla MoviesRoom.PL materiał wideo.

https://youtu.be/OCtKFZfDJJ4 

Ilustracja wprowadzenia: archiwum autora

Redaktor

Dziennikarz filmowy i kulturalny, miłośnik kina i festiwali filmowych, obecnie mieszka w Londynie. Autor bloga "Film jak sen".

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?