Odtwórca roli Hana Solo o udziale w kolejnych filmach z uniwersum Gwiezdnych wojen i zwolnieniu Lorda oraz Millera!

Alden Ehrenreich – odtwórca roli Hana Solo w Han Solo: Gwiezdne wojny – historie – udzielił nie tak dawno wywiadu portalowi Esquire, w którym wypowiedział się na temat odejścia Phila Lorda i Chrisa Millera z filmu o przemytniku z Gwiezdnych wojen:

Od momentu, kiedy przeprowadzono zdjęcia próbne, dosyć długo się bawiliśmy na planie. Próbowaliśmy różnych rzeczy, rozważając wiele kwestii za kulisami. Ustępowaliśmy na rzecz stworzenia innej produkcji, aniżeli inni pragnęli zrobić. Wiedziałem co robiłem, ale w zakresie tego, co należało dodać, to byłem aktorem błądzącym w ciemności. Nie wiesz, jakiego kształtu to nabierze, jak to zmontują, więc ciężko stwierdzić według mnie, jakie były różnice kreatywne bez ujrzenia tych wszystkich rzeczy, bądź co wywołało ich powstanie, jeśli chodzi o zwolnienie reżyserów.

Aktor wspomniał również o dość „emocjonalnej” reakcji na wieść o odejściu duetu reżyserów po miesiącach intensywnych prac. Ehrenreich dodał, że miał „dobrą relację” z Lordem i Millerem, przy czym zdementował on pogłoski, jakoby część ekipy pracującej przy filmie miała wiwatować w związku ze zwolnieniem dotychczasowych twórców produkcji o Hanie Solo:

To nie prawda. Taka ekipa musiałaby nienawidzić ich, a to nie mogło mieć miejsca.

Według Ehrenreicha, przekazanie obowiązków reżyserskich Ronowi Howardowi przebiegło stosunkowo spokojnie. Oczywiście, obaj mężczyźni zostali uwzględnieni jako współtworcy, dzięki którym „wszyscy byli entuzjastycznie” nastawieniu do kierunku, w jakim Howard zamierzał podążać z filmem o Hanie Solo. Ekipa pracująca na planie była nawet przekonana, że praca wykonywana przez Lorda i Millera była dobra, co dodatkowo wywołało zwątpienie na temat przeszłości i przyszłości filmu. Howard zamierzał jednak uspokoić nieco atmosferę. 

Wszyscy czuli się poddenerwowani, a Ron potrafił przyjść, podnieść morale ekipy i spowodować, by byli bardziej entuzjastycznie nastawieni. Z jednej strony uważał on, że to co dotychczas nakręcono było bardzo dobre, a z drugiej ważna była kwestia wyreżyserowania produkcji. Wiedział, jak należy uporać się z kłopotliwymi sytuacjami i od mniej więcej pierwszego czy drugiego dnia zdjęć, większość nabrała energii oraz poczuła się optymistycznie nastawiona do filmu.

Odtwórca roli Hana Solo zapytany przez Esquire o to, w ilu filmach poświęconych Gwiezdnych wojnom się jeszcze pojawi, potwierdził, że wystąpi jeszcze w trzech i dodał:

Nie wiem, czy to oficjalna, czy publiczna informacja. Ale tak.

Zarówno wytwórnia Lucasfilm, jak i Disneya nie potwierdziły jednak tych informacji.

https://www.youtube.com/watch?v=jPEYpryMp2s

Zobacz również: Scenarzyści Hana Solo: Gwiezdnych wojen – historii opowiedzieli o filmowym złoczyńcy!

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie  to drugi po Łotr 1 spin-off z serii Gwiezdnych wojen. W superprodukcji Disneya dostaniemy nieznane dotąd przygody uwielbianego przez wszystkich tytułowego przemytnika. Zobaczymy jak młody Han Solo poznaje swojego przyszłego towarzysza Chewbaccę i niesławnego hazardzistę Lando Calrissiana oraz ujrzymy narodziny legendy jednej z najbardziej znanych postaci ze świata najsłynniejszej space opery. 

W filmie występują: Alden Ehrenreich jako Han, Donald Glover jako Lando Calrissian, Joonas Suotamo jako Chewbacca oraz Woody Harrelson w roli mentora głównego bohatera, Tobiasa Becketta. W pozostałych rolach zobaczymy także Emilię Clarke (Qi’Ra), Thandie Newton, Paula Bettany’ego oraz Phoebe Waller-Bridge.

Za reżyserię odpowiada Ron Howard, twórca m.in. Kodu Da Vinci oraz Pięknego Umysłu. W trakcie zdjęć zastąpił on na stanowisku duet Phil Lord – Christopher Miller, których na otarcie łez uhonorowano mianem producentów wykonawczych.

Źródło: Indie Wire / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?