Advertisement

TVP uruchamia płatny serwis VOD. Znamy cenę i ofertę Strefy ABO

Telewizja Polska poinformowała, że w swoim serwisie VOD uruchomiła płatną ofertę subskrypcyjną – Strefę ABO. Zaprezentowano wchodzący w jej skład katalog filmów, seriali, programów oraz cenę miesięcznego abonamentu.

Nasze VOD jest w tej chwili najczęściej oglądanym serwisem internetowym na żądanie w Polsce. W marcu serwis zanotował ponad 3,2 mln realnych użytkowników i 48,6 mln odsłon (dane Gemius/PBI marzec 2018). Mamy seriale, filmy ale i serwisy sportowe, a zwłaszcza transmisje sportowe. I mamy ich rekordowo dużo. Spodziewamy się dwukrotnego zwiększenia liczby jednoczesnych transmisji w czasie Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Dzięki strefie ABO budujemy też silniejszą więź z widzami. Dostęp do niej mają nie tylko płacący abonament, ale również osoby z niego zwolnione, na przykład osoby starsze i niepełnosprawne. To pozwala im oglądać wszystkie treści za darmo. Pozostali widzowie VOD mają dostęp do Strefy ABO za niewielką opłatą – mówi Maciej Stanecki, członek zarządu TVP. 

strefa abo tvp screen.bmp

Strefa ABO (strefa Abonenta) na platformie TVP VOD to najnowsza oferta subskrypcyjna Telewizji Polskiej. Katalog TVP VOD został rozbudowany o treści Premium, produkowane lub dystrybuowane przez BBC Studios, ale też o inne produkcje polskie i zagraniczne. Dzięki porozumieniu z BBC Studios użytkownicy będą mieli dostęp do 700 godzin różnych gatunkowo materiałów, m.in. seriali obyczajowych i komediowych, filmów fabularnych i dokumentalnych, w tym dokumentów muzycznych oraz dokumentalnych serii przyrodniczych. W pierwszej odsłonie serwisu pojawiło się 150 godzin filmów i seriali. Nowe tytuły będą publikowane co kwartał, a najbliższe pojawią się już w lipcu. 

Wśród już dostępnych na platformie treści znajdują się, m. in.: Burton i Taylor – film z Heleną Bonham Carter w roli Elizabeth Taylor; Ostatni posterunek (Last post) – serial mający swoją polską premierę na platformie TVP VOD oraz takie klasyki jak Allo, ‘Allo!, Wojna i pokój, Duma i uprzedzenie, Wielkie nadzieje, Jane Eyre czy brytyjski Dom z kart (House of Cards z 1990 roku). Pierwsze odcinki wybranych tytułów zostaną udostępnione do obejrzenia za darmo. 

Zobacz również: Wojna i pokój – recenzja miniserialu BBC

https://www.youtube.com/watch?v=f25qHdIUl0o

Oprócz kultowych pozycji i nowości z katalogu BBC Studios w strefie ABO można oglądać kilkadziesiąt produkcji z całego świata: 

• Prapremiery kilkunastu emitowanych seriali TVP takich jak m.in.: M jak miłość, Korona królów, Leśniczówka, Ojciec Mateusz czy Wojenne dziewczyny
• Całe sezony seriali zagranicznych takich jak m.in.: brytyjski Riviera, francuski Kontakt czy japoński Grupa specjalna Kryzys; francusko-szwedzki Midnight Sun
• Filmy fabularne polskie i zagraniczne, takie jak m.in.: Córki dancingu, Demon, Królewicz olch czy Czarny kot bały kot (reż. E. Kusturica), Aby do niedzieli, Skradzione pocałunkiOstatnie metrol Jules i Jim (reż. F. Truffaut); Kieszonkowiec (R. Bresson) 
• Filmy i serie dokumentalne, takie jak m.in.: Ostatni w Aleppo, Obcy w raju, Odyseja filmowa, Legendy rocka, Gwiazdy kina; Harry Potter: Historia magii
• Animowane seriale dla dzieci: francusko-belgijsko-luxembuski Ernest i Celestyna oraz polskie Agi Bagi i Żubr Pompik
• Opery 

Strefa ABO będzie wzbogacana o kilkadziesiąt pozycji miesięcznie. Najlepsze filmy, seriale i programy można już oglądać w jakości HD, z napisami. Wszystkie materiały wideo dostępne są również w aplikacjach TVP VOD.

Zobacz również: Szpieg D’83 – niemiecki serial szpiegowski nową propozycją w TVP

Dostęp do strefy ABO w TVP VOD dla płatników abonamentu RTV i osób ustawowo zwolnionych z jego płacenia, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Bezpłatny dostęp do ulubionych treści można uzyskać aktywując konto TVP (na stronach: tvp.pl lub vod.tvp.pl) numerem identyfikacyjnym abonenta. Pozostali widzowie mogą skorzystać z oferty przez 14 dni bez opłat, a następnie kontynuować subskrypcję za 9,99 zł/30 dni

Liczymy na to, że nasi najwierniejsi widzowie będą nas oglądać również w Internecie. Płacąc abonament gwarantują realizację misji publicznej i zostaną przez nas docenieni przez dostęp do bogatej treści Premium. Przygotowaliśmy kilkaset pozycji na start serwisu, a będzie ich regularnie przybywać. Duży nacisk kładziemy też na tematyczne zróżnicowanie naszej oferty. To ważne, ponieważ prawie 60% użytkowników VOD stanowią ludzie młodzi, do 34 roku życia. Chcemy dać im to, co ich interesuje – dodaje Maciej Stanecki. 

https://www.youtube.com/watch?v=gjUJjXqVnRY

Telewizja Polska zadbała również o bezpieczeństwo widzów korzystających z serwisów. Systemy i prywatność użytkowników VOD są zabezpieczone zgodnie z zasadami RODO, zarówno na stronach www, jak na poziomie administracyjnym, czy prawnym.

Źródło: TVP / ilustracja wprowadzenia: TVP

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?