Antoine Fuqua mógł stworzyć film o wampirze Morbiusie!

Portal JoBlo odbył niedawno rozmowę z Antoine’m Fuqua na temat filmu The Equalizer 2 promowanego podczas odbywającego się CinemaCon w Los Angeles. Reżyser ujawnił przy tym, że wytwórnia Sony Pictures chciała zaproponować mu stanięcie za kamerę obrazu poświęconego Morbiusowi, Żyjącemu Wampirowi, do którego scenariusz mieli napisać Matt Sazam i Burk Sharpless (Power Rangers):

Dorastałem jako dziecko w otoczeniu komiksów. Wiele lat temu rozmawiali ze mną na temat Czarnej Pantery. Pojawiły się pewne powody, dla których Sony zdecydowało się porozmawiać ze mną na temat bohatera Marvela zwanego Morbius. Nie wiem, mam trzynastoletniego syna, więc oglądam tego typu rzeczy i zrealizowanie takiego projektu mogłoby być ciekawe. Bardzo chciałbym stworzyć coś nowego. Wiecie, mam tu na myśli coś, co jest bliższe mojemu sercu.

Michael Morbius Earth 616

Zobacz również: Żyjący wampir z uniwersum Marvela trafi na duży ekran!

Postać została wykreowana w 1971 roku przez Roya Thomasa oraz Gila Kane’a i po raz pierwszy pojawiła się w pierwszym zeszycie Amazing Spider-Man #101. Dr. Michael Morbius był naukowcem, który próbując wyleczyć się z rzadkiej choroby krwi, otrzymał wampirze umiejętności (niezwykłą siłę, kły, zdolność hipnotyzowania, żądza krwi itd.). Bohater okazał się na tyle popularny, że pojawił się w innych tytułach Marvela m.in. Vampire Tales, Adventure Into Fear, a w 1992 roku otrzymał własny komiks zatytułowany Morbius the Living Vampire (opowieść doczekała się trzydziestu dwóch zeszytów, natomiast drugi tom zapoczątkowany w 2013 roku liczył tylko dziewięć). Co ciekawe, scenarzysta David Goyer zamierzał wprowadzić Morbiusa jako złoczyńcę w filmie Blade II: Wieczny łowca, a zakończenie usuniętego teasera pierwszej odsłony Blade’a ukazywało postać z obliczem zakrytym przez kaptur.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Marvel Comics

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?