Advertisement

Byli reżyserzy Hana Solo wyjaśnili obsadzenie Aldena Ehrenreicha do roli tytułowego przemytnika

Z wywiadu, jaki dla Esquire udzielili Phil Lord i Chris Miller – byli reżyserzy Hana Solo: Gwiezdnych wojen – historii, można było dowiedzieć się, dlaczego rolę gwiezdnowojennego przemytnika powierzono właśnie Aldenowi Ehrenreichowi:  

Naśladowanie Harrisona Forda mogło okazać się skeczem wziętym z Saturday Night Live, a my chcieliśmy kogoś, kto byłby w stanie przywołać ducha kultowej postaci, którą pamiętamy. Jednocześnie miał on wprowadzić coś nowego i świeżego. Rozmawialiśmy nieco na temat Chrisa Pine’a wcielającego się w Kapitana Kirka, który nie imitował głosu Shatnera i dodawał coś od siebie do postaci. Mieliśmy nadzieję, że Alden uczyni to samo z Hanem Solo.

Twórcy mieli świadomość tego, że w przypadku chęci wprowadzenia maniery wykorzystywanej przez Harrisona Forda, film nie odniósłby sukcesu. Potrzebny był aktor, który mógłby po prostu zagrać tę postać. Ehrenreich nie tylko był najlepszym wyborem, ale okazał się też pierwszym, jaki wzięto pod uwagę:

Alden pozostał osobą z pierwszego dnia zdjęć. Przychodził wiele razy, naciskaliśmy go, staraliśmy się sprawdzić jego możliwości i zawsze był gotów na wyzwania, oferując przy tym coś nowego wraz z dużym poczuciem humoru.

Miller i Lord wspomnieli również o tym, że choć Han Solo jest przemytnikiem, to pozostaje ponad wszystko także dobrym człowiekiem. Pomysł wprowadzenia bohatera o dobrym sercu, znajdującym się pod twardą skorupą, okazał się nie lada wyzwaniem przy szukaniu odpowiedniego aktora:

Rola postaci wyjętej spod prawa jest pewnego rodzaju pozorem. Chcieliśmy kogoś, kto wyglądałby na pirata, lecz w środku miałby dobre serce. Byłby połączeniem klasycznego oraz współczesnego typu bohatera. To twardy facet, który w rzeczywistości okazałby się bardzo przestraszony.

https://www.youtube.com/watch?v=jPEYpryMp2s

Zobacz również: Scenarzyści Hana Solo: Gwiezdnych wojenhistorii opowiedzieli o filmowym złoczyńcy!

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie  to drugi po Łotr 1 spin-off z serii Gwiezdnych wojen. W superprodukcji Disneya dostaniemy nieznane dotąd przygody uwielbianego przez wszystkich tytułowego przemytnika. Zobaczymy jak młody Han Solo poznaje swojego przyszłego towarzysza Chewbaccę i niesławnego hazardzistę Lando Calrissiana oraz ujrzymy narodziny legendy jednej z najbardziej znanych postaci ze świata najsłynniejszej space opery. 

W filmie występują: Alden Ehrenreich jako Han, Donald Glover jako Lando Calrissian, Joonas Suotamo jako Chewbacca oraz Woody Harrelson w roli mentora głównego bohatera, Tobiasa Becketta. W pozostałych rolach zobaczymy także Emilię Clarke (Qi’Ra), Thandie Newton, Paula Bettany’ego oraz Phoebe Waller-Bridge.

Za reżyserię odpowiada Ron Howard, twórca m.in. Kodu Da Vinci oraz Pięknego Umysłu. W trakcie zdjęć zastąpił on na stanowisku duet Phil Lord – Christopher Miller, których na otarcie łez uhonorowano mianem producentów wykonawczych.

Źródło: Heroic Hollywood / llustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?