Advertisement

Mark Hamill ujawnił ważną rolę epizodyczną w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie?

W oczekiwaniu na premierę Hana Solo: Gwiezdne wojny – historie, wytwórnia Walta Disneya usilnie stara się, aby światła dziennego nie ujrzały zbyt duże spoliery dotyczące nadchodzącej produkcji. Tymczasem w wywiadzie udzielonym Washington Post, aktor wspomniał (1 godz. 19 minuta materiału) o pojawieniu się Anthony’ego Danielsa – odtwórcy roli C-3PO – w kolejnej odsłonie antologii gwiezdnowojennych:

Tony Daniels jest przeszczęśliwy, ponieważ występuje w niemal każdym filmie z uniwersum Gwiezdnych wojen. Dosłownie w każdym. Nawet w prequelach. Był w Łotrze 1. Będzie w Hanie… Ups, mam nadzieję, że to…

Pełen zapis wywiadu poniżej:

Zobacz również: Powstaną aż 3 filmy o Hanie Solo!

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie  to drugi po Łotr 1 spin-off z serii Gwiezdnych wojen. W superprodukcji Disneya dostaniemy nieznane dotąd przygody uwielbianego przez wszystkich tytułowego przemytnika. Zobaczymy jak młody Han Solo poznaje swojego przyszłego towarzysza Chewbaccę i niesławnego hazardzistę Lando Calrissiana oraz ujrzymy narodziny legendy jednej z najbardziej znanych postaci ze świata najsłynniejszej space opery. 

W filmie występują: Alden Ehrenreich jako Han, Donald Glover jako Lando Calrissian, Joonas Suotamo jako Chewbacca oraz Woody Harrelson w roli mentora głównego bohatera, Tobiasa Becketta. W pozostałych rolach zobaczymy także Emilię Clarke (Qi’Ra), Thandie Newton, Paula Bettany’ego oraz Phoebe Waller-Bridge.

Za reżyserię odpowiada Ron Howard, twórca m.in. Kodu Da Vinci oraz Pięknego Umysłu. W trakcie zdjęć zastąpił on na stanowisku duet Phil Lord – Christopher Miller, których na otarcie łez uhonorowano mianem producentów wykonawczych.

Film swoją premierę ma mieć podczas zbliżającego się Festiwalu w Cannes (8-19 maja). Do polskich kin trafi zaś 25 maja.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Walt Disney Studios

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?