Nowy film Woody’ego Allena otworzy #Cannes2016

„Variety” podaje, że film nowy Woody’ego Allena „Café Society” otworzy tegoroczny, 69. Festiwal Filmowy w Cannes. Obraz zaprezentowany zostanie pozakonkurowo 11 maja. Premiera komercyjna ma nastąpić w późniejszym okresie trwającego roku, a w kinach amerykańskich i kanadyjskich film zadebiutuje w lutym. Dystrybutorem jest Amazon Studios.

0allen1

Allen pozostaje jednym z najbardziej szanowanych przez organizatorów canneńskiego święta filmowego reżyserów. Jest jedynym twórcą, którego aż trzy tytuły otwierały kolejne edycje corocznego festiwalu. Aż czternaście jego dzieł prezentowano w selekcji pozakonkursowej. Przekłada się to na popularność Allena we Francji: jego ostatni tytuł, komediodramat „Nieracjonalny mężczyzna”, zainkasował we francuskich kinach 6,3 miliona dolarów. Był to najlepszy wynik finansowy, jaki produkcja osiągnęła w kinach nieamerykańskich.

W „Café Society” zobaczymy między innymi Kristen Stewart, Jessego Eisenberga, Steve’a Carrella i Parker Posey. Organizatorzy festiwalu w Cannes informują, że film skupi się na losach młodego mężczyzny, który przybywa do Hollywood lat 30. Liczy, że znajdzie pracę w przemyśle rozrywkowym; na miejscu się zakochuje. Akcja filmu ogniskuje się wokół tytułowej kawiarni, której gości są jaskrawe indywidua, definiujące ducha danej ery.

Café Society” to 46. fabuła w karierze Woody’ego Allena. Tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes potrwa od 11 do 22 maja.

0allen2

Źródło: Variety.com / Ilustracja wprowadzenia: Yahoo.com

Stały współpracownik

Autor bloga HisNameIsDeath.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?