Advertisement

Avengers: Wojna bez granic – bracia Russo tłumaczą zachowanie Thora w finałowym akcie

Uwaga: tekst zawiera poważne spoilery związane z filmem Avengers: Infinity War.

Jednym z najczęściej omawianych tematów związanych z finałowym etapem największego hitu ostatnich miesięcy jest z pewnością moment, w którym Thor staje do drugiego starcia z Thanosem i tym razem zwycięża, lecz trafia go w tors, zamiast w głowę (co zauważa zresztą sam śmiertelnie ranny Szalony Tytan), przez co triumf boga piorunów na dłuższą metę nie ma znaczenia. Bracia Russo tłumaczą, czemu nie celował skuteczniej:

Kłóciłbym się, czy fani mogą czuć to, co Thor, który zdecydował się trafić w klatkę piersiową Thanosa, a nie w głowę, ponieważ chciał powiedzieć mu, że wreszcie dokonał zemsty. W innym przypadku byłby to zabójczy rzut, który zapobiegłby katastrofie. To są właśnie wybory, których dokonują postacie odczuwające niesamowity ból i na szczęście widzowie mogą nauczyć się sympatyzować z ich decyzjami, bo rzeczone postacie rozwijają się poprzez kolejne opowiedziane historie. Historie te mogą nas wiele nauczyć i powinniśmy spróbować spojrzeć na każdą podjętą decyzję z perspektywy bohatera, który owego wyboru dokonał.

Fakt faktem, wyjaśnienie to ma swój sens, biorąc pod uwagę charakter Thora oraz to, co zdążył przeżyć.

Avengers: Wojna bez granic w obsadzie znaleźli się: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Anthony Mackie, Paul Bettany, Elizabeth Olson, Jeremy Renner, Chadwick Boseman, Sebastian Stan, Don Cheadle, Chris Pratt, Dave Bautista, Zoe Saldana, Pom Klementieff, Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Sean Gunn, Tom Holland, Paul Rudd i Josh Brolin.

Avengers: Wojna bez granic wyreżyserowali Anthony i Joe Russo, a scenariusz stworzyli Christopher Markus i Stephen McFeely. Film w kinach zadebiutował 25 kwietnia

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?