the old guard background Advertisement

Pierwsze zdjęcie Garetha Jonesa w reżyserii Agnieszki Holland

Agnieszka Holland pracuje obecnie nad nowym filmem opowiadającym historię nieustraszonego dziennikarza, który pomimo niebezpieczeństwa informował o głodzie na Ukraninie oraz sytuacji w Niemczech po dojściu do władzy Adolfa Hitlera. Wydarzenia rozgrywają się w latach 30. XX wieku, kiedy to tytułowy bohater, Gareth Jones, ma przeprowadzić wywiad z Józefem Stalinem. Główna rola została powierzona Jamesowi Nortonowi i już możemy zobaczyć go na pierwszym oficjalnym zdjęciu z planu. 

gareth Jones

Zobacz również: Zimna wojna – nowy klip z filmu tuż przed premierą w Cannes!

gareth jones poster

Obok Nortona w filmie Gareth Jones pojawi się znana z roli księżniczki Małgorzaty w serialu The Crown Vanessa Kirby, a także Peter Sarsgaard. Zobaczymy też aktorów polskich, m.in. Krzysztofa Pieczyńskiego  i Michalinę Olszańskę. Zdjęcia do Garetha Jonesa powstały na Ukrainie i w Polsce, m.in. na Śląsku i w Krakowie, a kontynuowane będą na terenie Szkocji. Premiera filmu zapowiedziana jest na 2019 rok. 

Źródło: Variety.com / Ilustracja wprowadzenia: Robert Pałka, Film Produkcja, Materiały prasowe

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?