Advertisement

Młody Stuhr mówi o wyzwaniu wcielenia się w gęś. Animacja Kaczki z gęsiej paczki od dzisiaj w kinach

Kaczki z gęsiej paczki, animowana komedia producentów kultowego Shreka, to bajka o zwariowanej gęsi zmuszonej wyruszyć w pełną niespodzianek podróż wraz z dwoma niesfornymi kaczątkami. W polskiej wersji głos podkładają Maciej Stuhr i Julia Kamińska. Polski aktor opowiedział o pracy nad dubbingiem oraz o motywacji stojącej za udziałem w podobnych projektach.

„Kaczki z gęsiej paczki”’ to niezwykle śmieszny film” – mówi Maciej Stuhr – „Śmiałem się, kiedy go oglądałem, śmiałem się nawet jak pracowaliśmy nad tą postacią. Mam nadzieję, że dzieciaki też będą się śmiały.”. Zapytany o graną przez siebie postać, dodaje: „Benek jest sprytną gęsią, przede wszystkim świetnie lata i lubi życie według swoich zasada i reguł. Kocha zabawę i jest fantastycznym ‘fruwaczem’. Wydaje mu się, że jest najlepszy na świecie. Aż tu nagle! …bo przecież zazwyczaj w filmach jest: ‘aż tu nagle’. ‘Jak mówią gęsi?’ – to jest pytanie, które zadawałem sobie przez parę dni pracy nad dubbingiem. Jednocześnie zawsze staram się, aby mój głos z każdą nową postacią, którą nagrywam, był troszkę inny od Julka z ‘Zaplątanych’ czy od ‘Kurczaka Małego’ … kurczak to nie gęś w końcu! Szukam więc różnych środków. Na szczęście Benek jest bardzo wyjątkową postacią spośród wszystkich, którym podkładałem do tej pory głos. Ma w sobie coś z luzaka i trochę takiego… ‘jowialnego pana’ z lekkim brzuszkiem i bardzo charakterystycznym śmiechem. Po raz pierwszy w życiu tak się śmiałem, jak się śmieje Benek, więc musiałem to trochę poćwiczyć. A jak wyszło? To już zobaczą dzieciaki w kinie!”

Maciej Stuhr na pytanie, dlaczego podkłada głos w filmach animowanych odpowiedział: 

„Z różnych powodów. Po pierwsze: jest to dla mnie ogromna frajda. Przypominam sobie jak byłem dzieciakiem i jak lubiłem oglądać śmieszne filmy. Po drugie: sam mam teraz małe dziecko, małego Tadzia, więc trochę dla niego też robię, żeby on mógł tatusia posłuchać w różnych bajkach. To taka moja prywatna motywacja. Bycie tatą to jedno z najpoważniejszych zadań. Jak widać po naszym filmie, nawet taka gęś jak Benek może zrozumieć, że ojcostwo to najwspanialsza przygoda jaką mężczyzna, czy też samiec gęsi, może w życiu przeżyć. To piękna lekcja dla Benka i myślę, że dająca do myślenia wielu widzom. Wielu tatusiów, którzy przyjdą na ten film z dzieciakami może się odnaleźć w tej postaci.”

MaciejStuhr KaczkiZGesiejPaczki 02

Zobacz również: Ant-Man i Osa – najnowszy zwiastun dostępny już w wersji z dubbingiem

Aktor zdradza również swoje sekretne marzenie, które udało mu się poniekąd spełnić dzięki filmowi Kaczki z gęsiej paczki.

 „Myślę, że każdy chłopak marzy o lataniu. Muszę się przyznać, że miewam bardzo często sny o lataniu i one są niezwykle realne. Otwieram w nich okno jak w Piotrusiu Panie, wyskakuje i… nie spadam w dół, tylko szybuję nad miastem! To jeden z moich ulubionych snów, jakie w życiu mam. Cieszę się, że ‘gęsiej paczce’ mogę zaprezentować swoje od dawna skrywane marzenia.”

 Kaczki z gęsiej paczki to nie pierwszy raz, kiedy w jednej animacji spotykają się Maciej Stuhr i Julia Kamińska

 „Pracowaliśmy już razem z Julią Kamińską – stworzyliśmy parę ‘Zaplątanych’, czyli Roszpunki i Julka Szczerbca. Teraz ta para powraca – obrosła w piórka można powiedzieć. Po sukcesie disney’owskiej produkcji będziemy się wzbijać w przestworza. Julia jest wspaniałą profesjonalistką, jeżeli chodzi o dubbing i naprawdę robi to wybitnie. Potrafi głosem tak oddać charakter postaci jak mało która jej koleżanka. Jestem bardzo szczęśliwy, że przy tym filmie pracujemy razem.”

https://www.youtube.com/watch?v=k8v4_s7ilpQ

Opis filmu: Benek jest dumną gęsią, beztroskim kawalerem i pozwalającym sobie na wszystko lekkoduchem. Zdecydowanie woli podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy od ćwiczeń przed czekającą go migracją do ciepłych krajów. Podczas jednego z popisowych przelotów Benka coś idzie nie tak i gąsior wpada prosto w stado kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać – zmuszeni będą człapać. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia – przez malownicze góry, wspaniałe jeziora, bambusowe lasy i jaskinie pełne tajemnic. Dzięki tej przygodzie, Benek przekona się o sile bezwarunkowej miłości i stanie się dla kaczątek najlepszym ojcem na całym ptasim świecie.

Zobacz również: Robin Hood – pierwszy zwiastun. Dużo slow-motion i zaskakuje stylistyką

Reżyseria: Christopher Jenkins (Na fali). Scenariusz: Rob Muir, Christopher Jenkins 

Kaczki z gęsiej paczki nadlecą do kin w całej Polsce już od piątku 11 maja.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?