Fuga – pierwszy zwiastun i fragmenty filmu reżyserki Córek dancingu

Fuga, drugi pełnometrażowy film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej (Córki dancingu), znalazł się w programie canneńskiej sekcji Tygodnia Krytyki (Semaine de la Critique). Z okazji zbliżającej się światowej premiery produkcji zaprezentowano w sieci festiwalowy zwiastun oraz trzy fragmenty obrazu polskiej reżyserki.

https://www.youtube.com/watch?v=96zt509LXQc&t=0s

Fuga to opowieść o kobiecie, która nagle straciła pamięć i zbudowałą zupełnie nową tożsamość. Po dwóch latach wraca do poprzedniego życia i próbuje odnaleźć się w nowe-starej rzeczywistości. Scenariusz inspirowany jest prawdziwą historią i przypadkami osób cierpiących na specyficzny rodzaj amnezji zwany fugą dysocjacyjną.

Zobacz również: Zimna wojna – premierowa recenzja filmu Pawła Pawlikowskiego z Cannes 2018

https://www.youtube.com/watch?time_continue=67&v=9srncejj448

W głównej roli występuje Gabriela Muskała, która również napisała scenariusz Fugi. Partnerować będą jej m.in. Łukasz Simlat, Dorota Kolak, Małgorzata Buczkowska i Zbigniew Waleryś.

Zobacz również: Zimna wojna – nowy klip z filmu tuż przed premierą w Cannes!

https://www.youtube.com/watch?v=s9_mmAXKcK8

Agnieszka Smoczyńska niedawno znalazła się na sporządzonej przez magazyn Variety liście 10 najzdolniejszych europejskich reżyserek. W ostatnim czasie byłą autorką jednego z segmentów (Kindler i dziewczyna) nowelowego horroru The Field Guide to Evil oraz została zaproszona do reżyserii odcinków polskiego serialu Netflixa 1983.

Zobacz również: Cannes 2018: 15 filmów, które trzeba zobaczyć podczas festiwalu

https://www.youtube.com/watch?v=RC5lPi94fxU 

Światowa premiera filmu na Festiwalu w Cannes odbędzie się 15 maja.

71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes potrwa od 8 do 19 maja. Nasza relacja z wydarzenia na kanałach społecznościowych: TwitterzeInstagramie i Facebooku!

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: fot. Krzysztof Wiktor

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?