22 lipca – film Netflixa o zamachu Breivika w Norwegii trafi do kin!

Czy nadchodzi przełom w serwisach streamingowych? Do tej pory oryginalne produkcje dostępne były tylko na Netflixie lub pojawiały się na festiwalach filmowych. Teraz świat obiegła wiadomość, że norweski film 22 lipca pojawi się w kinach.

Film o zamachu w Norwegii będzie pierwszą produkcją, którą widzowie będą mogli zobaczyć na wielkich ekranach. 10 października 22 lipca pojawi się na Netflixie, a już dwa dni później w polskich kinach. Czy będzie to jedyna produkcja od najpopularniejszego serwisu? Oby nie, bo Netflix zapowiedział wiele ciekawych premier. W oczekiwaniu na thriller o Breiviku obejrzyjmy zwiastun.

Zobacz również: Wiedźmin w serwisie Netflix już w przyszłym roku!

W lipcu 2011 Anders Behring Breivik, sympatyk skrajnej prawicy należący do Partii Postępu,  podłożył bombę w Oslo, gdzie zginęło 8 osób. Następnie udał się uzbrojony w policyjnym mundurze do blisko położonej wyspy Utoya, otwierając  ogień do uczestników obozu Norweskiej Partii Pracy. Tam zginęło 69 osób. Breivik został skazany na 21 lat więzienia, co jest najwyższym wyrokiem w norweskim wymiarze sprawiedliwości. Greengrass na planie filmu pracował z norweskimi aktorami przy budżecie wynoszącym 20 milionów dolarów. Warto też zauważyć, że brytyjski reżyser poprzez pracę nad filmem Lot 93 zdobył doświadczenie związane z tworzeniem filmów o terrorystach. Sądząc po sympatii widzów do reżysera i popularności Netflixa, produkcja może stać się wielkim hitem. Jak będzie, przekonamy się już wkrótce.

Źródło: deadline.com/ Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?