F.E.A.R. – popularny survival horror doczeka się adaptacji!

Machinima, czyli odział Warner Bros. Digital Networks, ogłosił wczoraj, iż zawiązał umowę z Gregiem Russo, scenarzystą dwóch wysoce oczekiwanych przez widzów widowisk, które oparte zostaną na ikonicznych seriach gier wideo, a mowa tutaj o Mortal Kombat realizowanym dla New Line Cinema oraz Resident Evil będącym własnością Screen Gems. Twórca ma pełne ręce roboty, czyż nie?

MV5BYTNjYjY3MTEtNTZhMC00OGYyLTkzNWUtNDUwMjdlNmNmYjU3XkEyXkFqcGdeQXVyNjA5MDY0Mw. V1 SY1000 CR0013331000 AL

Zobacz również: Snake Eyes doczeka się solowego filmu!

Pierwszym projektem Russo dla Machinimy będzie adaptacja live action dzieła Warner Bros. Interactive Entertainment, będącego docenionym przez krytyków oraz graczy na całym świecie survival horrorem znanym pod tytułem F.E.A.R. lub First Encounter Assault Recon. Projekt realizowany jest z myślą o cyfrowej dystrybucji.

F.E.A.R. to pierwszoosobowy shooter z elementami horroru, który wydany w 2005 roku zapoczątkował udaną i lubianą do dziś serię, liczącą trzy odsłony. Historia gry wideo koncentrowała się na jej głównej antagonistce – Almie Wade, dziewczynce dzierżącej potężne zdolności psioniczne, która została uwieziona przez Armacham Technology Corporation (ATC), stając się niechętnym uczestnikiem niecnych eksperymentów. Brzmi ekscytująco? Przez wszystkie części omawianej produkcji Alma postrzegana jest jako nadprzyrodzony byt pełen zła, którego koniecznie trzeba zniszczyć.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Warner Bros. Interactive Entertainment

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?