Wiemy kto będzie autorem zdjęć do Once Upon a Time in Hollywood

Coraz więcej szczegółów dotyczących najnowszego filmu Quentina Tarantino wychodzi na światło dzienne. Najpierw dowiedzieliśmy się, że potwierdzono obsadzenie Margot Robbie w roli Sharon Tate, potem spekulowano czy do angaż dostanie także Timothy Olyphant. Teraz dowiedzieliśmy się kogo Tarantino wybrał na autora zdjęć do swojego najnowszego obrazu. Będzie to nie kto inny jak Robert Richardson, z którym reżyser pracował już dotychczas cztery razy. 

Robert Richardson

Akcja filmu rozgrywa się w Los Angeles w roku 1969. Głównymi bohaterami  Once upon a Time in Hollywood  są Rick Dalton (Dicaprio), była gwiazda serialowego westernu oraz jego długoletni dubler Cliff Booth (Brad Pitt).  Obaj próbują się odnaleźć w Hollywood ery hipisów, który różni się bardzo od tego Hollywood, który zastali, kiedy przybyli tu przed laty w poszukiwaniu kariery. Sąsiadką Ricka jest żona Romana Polańskiego, Sharon Tate.

Zobacz również: Timothy Olyphant negocjuje rolę w nowym filmie Tarantino!

Once upon a Time in Hollywood ma mieć swoją premierę 9 sierpnia 2019 roku czyli w 50 rocznicę zabójstwa Sharon Tate przez sektę Charlesa Mansona. Oprócz wyżej wymienionych nazwisk być może zobaczymy także etatowego współpracownika Quentina – Samuela L. Jacksona, Toma Cruise’a oraz Ala Pacino. Do roli Romana Polańskiego Quentin chciałby natomiast zaangażować polskiego aktora. Za produkcję odpowiada David Heyman wraz ze studiem Sony Pictures. Budżet filmu wynieść ma około 100 milionów. 

Źródło: indiewire / Ilustracja wprowadzenia: YouTube

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?