Halloween – powtórki i dokrętki po zakończeniu zdjęć do najnowszego horroru Blumhouse’a

Zdjęcia do najnowszego Halloween zakończyły się już w lutym, jednak ekipa wraca do Charleston w Karolinie Południowej, aby powtórzyć niektóre sceny. Twórcy zapewniają jednak, że jest to proces zupełnie normalny i zdarza się bardzo często przy większych produkcjach. Z tego też względu nie musimy się obawiać, że data premiery filmu zostanie przesunięta. 

Halloween

W nowej odsłonie Halloween Jamie Lee Curtis powróci jako ikoniczna Laurie Strode, która stoczy swój finalny pojedynek z Michaelem Myersem, czyli zamaskowanym zabójcą prześladującą bohaterkę od czasu jej spektakularnej ucieczki, mającej miejsce, gdzieś cztery dekady temu. Judy Greer wcieli się w Karen Strode, córkę rzeczonej powyżej postaci. Andi Matichak natomiast odegra Allyson, wnuczkę kultowej Laurie Strode.

halloween 3

Zobacz również: Człowiek ze Stali 2 może wyjść w 2020 roku

Wprawdzie bohaterka odgrywana przez Curtis została permanentnie zabita w Halloween: Powrót, który ujrzał światło dzienne w 2002 roku, jednakże realizowana część zwyczajnie pominie wiele ostatnich sequeli, pragnąc opowiedzieć zupełnie nową, alternatywną historię. Aktorka pojawiła się w czterech odsłonach serii Halloween. Były nimi: oryginalny film z 1978 roku, jego kontynuacja wydana w 1981 roku, Halloween – 20 lat później z 1998 roku oraz rzeczony wcześniej Powrót.

Konsultantem oraz producentem wykonawczym filmu został John Carpenter, który połączył siły z Jasonem Blumem. Zainspirowani historią wymyśloną przez mistrza grozy, David Gordon Green i Danny McBride stworzyli własną opowieść, będącą zupełnie nową ścieżką, mającą miejsce po wydarzeniach znanych z oryginalnego filmu. Warto tutaj dodać, ze pierwszy z rzeczonych przed chwilą panów zajmie się też reżyserią obrazu grozy. Trupy będą się ścielić gęsto 19 października 2018 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Blumhouse Productions; Universal Pictures

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?