Suspiria – Dakota Johnson w nowym filmie reżysera Tamte dni, tamte noce. Data premiery i pierwsze zdjęcia

Amazon Studios ogłosiło datę premiery filmu pt. Suspiria, czyli remake’u filmu z 1977 roku nakręconego przez włoskiego mistrza horroru, Dario Argento, znanego w Polsce pod tytułem Odgłosy! Odświeżony klasyk, zrealizowany przez Lucę Guadagnino, tego samego, który zaserwował nam w minionym roku film pt. Tamte dni, tamte noce, zadebiutuje w amerykańskich kinach 2 listopada 2018 roku. Tym samym, za oceanem, produkcja będzie w konkurować w box office z filmem biograficznym Bohemian Rhapsody oraz produkcją Disneya pt. Dziadek do Orzechów i Cztery Królestwa.

Tymczasem, w oczekiwaniu na pierwszy zwiastun horroru, poniżej możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia Dakoty Johnson w roli Susie Bannion, czyli głównej bohaterki filmu.

suspiria

suspiria dakota johnson

Podobnie jak w oryginale fabuła skoncentruje się na młodej amerykańskiej baletnicy, która przybywa do prestiżowej akademii tanecznej w Europie i szybko odkrywa, że w placówce jest coś złowieszczego i nadnaturalnego. Wpada w przerażenie po serii wyjątkowo makabrycznych morderstw i powoli odkrywa mroczną historię akademii.

Reżyser Luca Guadagnino nie określa filmu remakiem, ale „hołdem dla niesamowitej, poteżnej emocji, którą czuł, gdy oglądał oryginał”. W obsadzie znajdują się Chloe Grace-Moretz, Tilda Swinton, Mia Goth, Sylvie Testud, Angela Winkler, Małgosia Bela, Lutz Ebersdorf i Jessica Harper. Muzykę skomponował Thom Yorke z Radiohead.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Amazon Studios

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?