„Red Rose” – poznajcie historię Królewny Śnieżki z perspektywy jej siostry!

Wytwórnia Walt Disney Pictures realizuje dla swoich fanów kolejną adaptację live-action jednej z wielu klasycznych opowieści ze stworzonego przez lata zbioru. Tym razem wybrańcem okazała się leciwa animacja pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Jednakże produkowana przez twórców adaptacja w żadnym wypadku nie będzie tak dokładną kalką bajki, jak to miało miejsce w przypadku wydanego w 2015 roku „Kopciuszka”. Według portalu The Hollywood Reporter obraz zatytułowany „Rose Red” opowie dobrze znaną wszystkim historię z perspektywy siostry Królewny Śnieżki, o której istnieniu z pewnością nie mieliście pojęcia.

Red Rose 2

Zobacz również: „Księga dżungli” – zwiastun IMAX! Nowe sceny!

Pierwotny scenariusz do adaptacji live-action sporządził Justin Merz. Produkcja zatem początkowo nie była powiązana z disnejowską animacją pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Mimo to historia postaci Rose Red jest nieco pogmatwana. Baśnie braci Grimm pt. „Białośnieżka i Różyczka” oraz „Królewna Śnieżka” nie są ze sobą w żaden sposób związane; to dwie osobne opowieści. Jednakże w obu występuje postać o imieniu Snow White (w Polsce użyto dla odróżniania tłumaczenia Białośnieżka i Śnieżka). Zatem bohaterka z baśni „Białośnieżka i Różyczka” to młoda dziewczynka posiadająca siostrę o imieniu Red Rose (pol. Różyczka), która wraz z pomocą przyjaznego niedźwiedzia stawia czoła złowieszczemu krasnalowi.

Red Rose 3

Zobacz również: Magia dzieciństwa – recenzja „Kopciuszka”, nowej ekranizacji Disneya

Wygląda na to, że Evan Daugherty (scenarzysta filmu „Królewna Śnieżka i Łowca”) wysunął koncept, według którego tekst Merza sporządzony do produkcji „Rose Red” zostanie przerobiony, tak aby pasował do bardziej tradycyjnego obrazu Śnieżki. Zatem film skupi się na postaci Rose Red i siedmiu krasnoludkach. Zobaczymy, jak bohaterowie wspólnymi siłami próbują uwolnić królewnę od jej klątwy.

Źródło: ComingSoo.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?