Advertisement

„New Mutants” – nowe informacje o kolejnym filmie osadzonym w uniwersum X-Menów!

Wytwórnia 20th Century Fox nie spoczywa na laurach. W trakcie realizacji znajduje się obecnie nowy projekt pt. „New Mutants”, którego zadaniem będzie rozszerzenie kinowego uniwersum X-Menów. Reżyserem produkcji oraz jego współscenarzystą jest Josh Boone. Jednakże, jaki jest aktualny stan projektu? Nieco światła rzucił na ten temat producent Simon Kinberg podczas rozmowy z przedstawicielami portalu IGN.

Josh Boone wraz ze swoim partnerem (Kante Gwaltney) opracowują właśnie scenariusz. Obaj wykonują naprawdę niezłą robotę. Dla mnie efekt ich pracy jest bardzo zadowalający, ponieważ na wiele różnych sposobów, podobnie jak w przypadku „Deapoola”, który zdecydowanie różnił się od pozostałych filmów znajdujących się w uniwersum X-Men, obraz „New Mutants”… może nie jest tak odmienny, jak rzeczony „Deadpool”, lecz posiada swój własny, oryginalny ton, klimat, głos. 

W tym tkwi cała frajda; praca nad uniwersum X-Menów oferuje możliwość tworzenia samodzielnych, niezależnych od innych widowisk, posiadających zupełnie odmienną atmosferę. Zatem „New Mutants” będą mieć bardziej młodzieżowy klimat w porównaniu do pozostałych obrazów.

New Mutants 2

Zobacz również: Jessica Henwick zagra Colleen Wing w produkcji „Iron Fist”!

W odniesieniu do postaci, które miałyby pojawić się w widowisku, Kinberg stwierdził, że mogą wybierać z ogromnej puli bohaterów.

Mamy do dyspozycji bardzo długą listę nazwisk i zdradzę Wam, że niektóre z nich same nawet nie wiedzą, że tam są.

Czy to może oznaczać, że w filmie zobaczymy bohaterów, których mieliśmy okazję już podziwiać na ekranie? Na przykład postacie znane z „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”?

Oczywiście „New Mutants” posiadają bohaterów, którzy niejednokrotnie krzyżują swoje drogi za znaną widzom, kinową linią fabularną X-Menów. Zatem możecie się spodziewać znajomych twarzy.

Kiedy producent został zapytany o możliwość pojawienia się w obrazie Illyana Rasputin aka Magik, ten odpowiedział:

To wspaniała rola, dobrze byłoby ją obsadzić.

New Mutants 3

Zobacz również: Ewan McGregor chciałby ponownie wcielić się w Obi Wana!

Warto tutaj wspomnieć, że portal HitFix podał na dniach informację, według której do obsady widowiska miały dołączyć następujące gwiazdy: Alexandra Shipp,  James McAvoy, Maisie Williams („Gra o tron”) i Anya Taylor-Joy („The Witch”). Pierwsza z pań wcieliłaby się w Storm (bohaterka zaliczy swój debiut w filmie „X-Men: Apocalypse”), a jedyny pan z rzeczonej listy ponownie odegrałby Profesora Charlesa Xaviera. Z kolei gwiazda „Gry o tron” dostałaby w swoje ręce rolę Rahnę Sinclair aka Wolfsbane, a Anya Taylor-Joy wcieliłaby się w Ilyę Rasputin aka Magik. Ponadto w produkcji miałyby się również pojawić takie postacie, jak Cannonball, Mirage i Sunspot. Ostatniego z rzeczonych bohaterów mogliśmy podziwiać w „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, gdzie został odegrany przez Adana Canto. Niestety te rewelacyjne dla wiele fanów omawianego uniwersum informacje szybko zostały zdementowane przez wytwórnię 20th Century Fox. O potwierdzenie powyższych doniesień upomniał się do studia portal The Nerdist. Wygląda zatem na to, że podane przez portal HitFix rewelacje są zupełną bujdą lub też najprawdziwszą prawdą. Dlaczego, więc wytwórnia miałaby je demontować? Odpowiedź jest prosta. Studio być może nie dopięło jeszcze rozmów na ostatni guzik, a co za tym idzie, nie podpisało z aktorami kontraktów. Pozostaje zatem czekać na kolejne, tym razem już oficjalne doniesienia.

Źródło: HeroicHollywood.com; ComicBookMovie.com; ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – IGN.com

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?