Jest budżet i termin zdjęć „Don Kichote’a” Terry’ego Gilliama

Terry Gilliam, reżyser takich filmów jak „12 małp” czy „Brazil”, jest gotowy do podjęcia kolejnej próby zrealizowania filmu „The Man Who Killed Don Quixote” („Człowiek, który zabił Don Kichote’a”). Finansowanie projektu zapewnił mu producent „Cosmopolis” Paulo Branco. Budżet obrazu ustanowiono na 18,2 milionów dolarów. W głównych rolach wystąpi John Hurt („Snowpiercer”) oraz Jack O’Connell („Niezłomny”).

terry gilliam, don kichote, john hurt, jack o'connell

Terry Gilliam pierwszą próbę nakręcenia tego projektu podjął już 18 lat temu. Wtedy mieli w nim zagrać Jean Rochefort oraz Johnny Depp. Zaczęto nawet realizację zdjęć, ale liczne problemy produkcyjne zmusiły filmowców do przerwania procesu. W wyniku poniesionych strat producenci wnieśli o odszkodowanie w wysokości 15 milionów dolarów. Te wydarzenia były kanwą do powstania filmu dokumentalnego „Zagubiony w La Manchy”, który szczegółowo opisuje wszystko, co poszło nie tak.

Zobacz również: Czas na fan film – Star Wars, Batman, Spawn

Terry Gilliam przez następne lata próbował wskrzesić projekt i ponownie rozpocząć zdjęcia. Na początku XXI wieku nowymi odtwórcami głównych ról mieli być Ewan McGregor oraz Robert Duball, ale w wyniku ulewnych deszczów zniszczone zostały dekoracje i zabrakło budżetu na ich ponowne stworzenie. Do projektu reżyser powrócił też w 2015 roku, ale zdjęcia opóźniła wiadomość o zdiagnozowaniu raka u Johna Hurta. Jak widać jednak aktor szybko powrócił do zdrowia i teraz ustalono nowy termin rozpoczęcia zdjęc na wrzesień 2016 roku. Wszyscy trzymamy kciuki, żeby do tego czasu żadna niespodziewana przeszkoda nie pokrzyżowała szyku filmowcom.

źródło: theguradian.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu „Zagubiony w La Manchy”

 

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?