„Fifty Shades Darker” – Hugh Dancy dołącza do obsady filmu!

Hugh Dancy („The Path”, „Hannibal”) dołączył właśnie do obsady „Fifty Shades Darker”. Tak przynajmniej poinformował portal The Hollywood Reporter. Aktor wcieli się w dr. Johna Flynna – psychiatrę, do którego zaczyna uczęszczać Grey po ponownym pojawieniu się w jego życiu byłej kochanki i „nauczycielki” (która wprowadziła go do świata BDSM) – pani Eleny „Robinson’ Lincoln (Kim Basinger).

hugh dancy 600

Zobacz również: Pierwszy pocałunek na planie „Fifty Shades Darker” – zobacz nowe zdjęcia!

Erotyczny romans pt. „Pięćdziesiąt twarzy Greya” zarobił globalnie 570 milionów dolarów. Mimo to konflikt pomiędzy autorką powieści – E. L. James i reżyserką pierwszej odsłony Sam Taylor-Johnson doprowadził do rezygnacji z projektu rzeczonej twórczyni i scenarzystki Kelly Marcel. Jej miejsce zastąpił James Foley, który nakręci produkcję pt. „Fifty Shades Darker” na podstawie scenariusza męża nadmienionej pisarki – Nialla Leonarda. 

Jamie Dornan i Dakota Johnson powrócą jako Christian Grey i Anastasia Steele w dwóch kolejnych odsłonach opartych na trylogii autorstwa E. L. James. Pierwsza z kontynuacji zatytułowana będzie „Fifty Shades Darker”, a trzecia „Fifty Shades Freed”. W obsadzie produkcji znajduje się ponadto Kim Basinger, która odegra rolę Eleny Lincoln. Bohaterka wprowadziła Greya do świata BDSM. W drugiej części zobaczymy również Erica Johnsona, który wcieli się w rywala tytułowego bohatera – Jacka Hyde’a, oraz Bellę Heathcote. Aktora odegra rolę Leili – byłej kochanki Christiana noszącej zarówno psychiczne, jak i fizyczne blizny niebezpiecznej i pikantnej relacji z Greyem. Należy także wspomnieć o Arielle Kebbel. Aktorka została wybrana do roli prowokacyjnej pani architekt – Gii Matteo, którą widzowie zobaczą dopiero w finalnej odsłonie serii. Ponadto warto również dodać, że niedawno ogłoszono, iż do obsady drugiej części trylogii dołączyły dwie nowe aktorki – Robinne Lee (“Being Mary Jane”, „Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta”) i Fay Masterson (“Ostatni okręt”, „The Lost Skeleton of Cadavra”). Pierwsza z pań zagra menadżerkę w firmie Greya, podczas gdy rola drugiej pozostaje zagadką. Warto wspomnieć, że Masterson wystąpiła już w filmie erotycznym. Aktorka miała okazję pojawić się boku Toma Cruise’a w wydanym w 1999 roku obrazie pt. „Oczy szeroko zamknięte”. Czy doświadczenia zawodowe Masterson wpłynęły na jej wybór do rzeczonej roli? Tego, jak na razie nie sprecyzowano.

„Fifty Shades Darker” i „Fifty Shades Freed” zostaną nakręcone w technologii „back to back” (czyli jak jedna produkcja, w celu zaoszczędzenia czasu i pieniędzy). Obie kontynuacje pojawią się w okresie walentynek. Pierwsza w przyszłym roku (a dokładniej rzecz ujmując 10 lutego), a druga w przybliżeniu rok później.

Grey 1

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?