„Piotruś Pan” w wersji live-action od wytwórni Disney!

Według informacji podanych przez portal Deadline, wytwórnia Walt Disney Pictures ruszyła z realizacją adaptacji typu live-action kolejnej klasycznej animacji własnego autorstwa, którą tym razem okazuje się wydana w 1953 roku produkcja pt. „Piotruś Pan”. Nic w tym dziwnego, w końcu studio odnosi same sukcesy na tym polu. Nie tak dawno na ekrany kin trafiła adaptacja live-action „Kopciuszka”, która niemal z miejsca podbiła serca tysięcy kinomanów (w tym również i moje), a już jutro widzowie będą mogli podziwiać kolejny przebój będący aktorską wersją „Księgi dżungli” (Dlaczego przebój? Film zbiera na razie jedynie bardzo pozytywne recenzje!). Reżyserem widowiska zostanie David Lowery („Wydarzyło się w Teksasie”). Twórca nakręci film na podstawie scenariusza spod pióra Toby’ego Halbrooksa. Zanim to jednak nastąpi, kinomani dostaną możliwość oceniania współpracy rzeczonych filmowców podczas premiery obrazu „Mój przyjaciel smok”, która zaplanowana jest na 26 sierpnia 2016 roku.

poster2

Zobacz również: Red, Chuck i Bomb na nowym plakacie „Angry Birds Film”

W najbliższym czasie czeka nas prawdziwy potop disnejowskich adaptacji live-action. Widzowie zatem dostaną możliwość zobaczenia następujących produkcji: wspomniana „Księga dżungli” (w realizacji znajduje się już sequel przygodowego widowiska) „Alicja po drugiej stronie lustra”, nadmieniony „Mój przyjaciel smok”, „Piękna i Bestia”, „Cruella”, „Czarownica 2”, „Dumbo”, „Mulan”, „Winnie the Pooh”, „Pinocchio”, „Genies”, „Night on Bald Mountain” i „The Sword in the Stone”. W realizacji znajduje się również obraz „Tinkerbell” z Reese Witherspoon w roli głównej, co może oznaczać, że zarówno aktorski „Dzwoneczek”, jak i „Piotruś Pan” będą ze sobą powiązane, np. pod względem obsady.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?