Wołyń – jest pierwszy plakat głośnego filmu Wojciecha Smarzowskiego!

Forum Film Poland zaprezentowało dziś pierwszy plakat głośnej produkcji Wojciecha Smarzowskiego (Róża, Wesele) zatytułowanego Wołyń. Możecie zobaczyć go poniżej:

 

2436 1.6
Film budzi emocje od momentu ogłoszenia powstawania ze względu na treść historyczną – rzeź wołyńską z lat 1943-44, kiedy to ukraińska ludność dokonała ludobójstwa na mieszkańcach obcej narodowości, Polakach, Rosjanach, Żydach, Ormianach i Czechach. Reżyser od początku borykał się z problemami finansowymi. Kiedy wycofali się sponsorzy, zabrakło śodków do nakręcenia kilku kluczowych scen, więc produkcja stanęła pod znakiem zapytania. Smarzowski jednak cały czas organizuje wydarzenia mające na celu zbiórkę funduszy na dokończenie filmu.

W obsadzie zobaczymy m. in.: Arkadiusza Jakubika, Jacka Braciaka, Tomasza Sapryka, Michalinę Łabacz, Adriana Arembę i Izabelę Kunę. Smarzowski przyznaje, iż liczy się z głosami oburzenia wobec filmu, ale wskazuje również, iż opowiedzenie tej historii jest niezbędne do rozliczenia się z przeszłością.

Jesto to jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów tego roku. Premierę zaplanowano na 7 października. 

Zobacz również: Kapitan Ameryka: wojna bohaterów – kolejne plakaty oraz zwiastuny. Nowe sceny! 

Źródło: Forum Film Poland / ilustracja wprowadzenia: PAP / Wojciech Pacewicz 

Stały współpracownik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?