Wołyń – pierwszy zwiastun filmu

Mimo iż Wołyń Wojciecha Smarzowskiego cały czas pozostaje niedokończonym, nikt na razie nie decyduje się na zmianę daty jego premiery, a film jest coraz mocniej promowany. Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć kontrowersyjny plakat produkcji. Dziś natomiast, za pośrednictwem Forum Film Poland, możemy obejrzeć pierwszy zwiastun. Zobaczycie go poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=iaB-_b3_YIw

Zobacz również: Powrót do przeszłości – recenzja filmu Wesele (2004)

Opis dystrybutora:

Wołyń to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. To przygotowany z wielką starannością i rozmachem siódmy film w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, twórcy takich produkcji jak Dom Zły, Drogówka czy Pod Mocnym Aniołem.

Jest lato 1939 roku. Zosia (Michalina Łabacz) to młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro (Wasyl Wasylik). Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę (Arkadiusz Jakubik). Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne.

2436 1.6

źródło: Forum Film Poland / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?