Prince miał nagrać singiel do Wielkiego Gatsby

Podczas sobotniego panelu dyskusyjnego na festiwalu filmowym Tribeca na pytanie odpowiadał nie kto inny jak Baz Luhrmann, reżyser Moulin Rouge. Artysta przyznał, że na potrzeby jego ostatniego dzieła główny utwór miał skomponować zmarły niedawno muzyk, Prince. Kawałek planowany był jako reinterpretacja utworu Martiki o tytule „Love Thy Will Be Done”, ale prawa do niego posiadały różne wytwórnie, dlatego ostatecznie to Lana Del Rey nagrała główny singiel, „Young and Beautiful”.

Baz Luhrmann zawsze chciał współpracować z Prince’em. Już w 1996 roku do swojego filmu Romeo + Juliet wykorzystał wersję acapella jego utworu „When Doves Cry”. Jak potwierdził reżyser, taki zabieg wpisuje się w tradycję teatru elżbietańskiego, by popularne utwory wykorzystywać w sztukach scenicznych.

https://www.youtube.com/watch?v=R9CVAHH5rdg

Chciałem pokazać naszej publiczności, że możesz wziąć coś znanego i ukazać to w innym świele. Zastanawialiśmy się, co będzie, jeśli użyjemy tego ikonicznego utworu tanecznego i zmienimy go w czystą religijną pieśń weselną.

Obecnie Luhrmann pracuje nad 13 odcinkowym serialem o tytule The Get Down. Jego streamowanie rozpocznie się 12 sierpnia. Sam twórca określa, że fabuła skupi się na pre-historii hip-hopu, tym jak urodził się on w Nowym Jorku w latach 70.

źródło: theguardian.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?