Bóg w Krakowie – zwiastun polskiego filmu religijnego

Nie tylko w Ameryce kręcą prokatolickie produkcje. Rodzimi twórcy postanowili wziąć przykład z nowoczesnych zachodnich trendów i nakręcić budujący film opowiadający o wierze i religii. Bóg w Krakowie opowie siedem niezwykłych historii ludzi, którzy staną przed poważnymi dylematami w życiu. Młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwo niemogące doczekać się dziecka; wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu. Co ich łączy? Zobaczcie zwiastun produkcji.

https://www.youtube.com/watch?v=CdF_DJkC2GI

Bóg w Krakowie to film o potędze Bożego Miłosierdzia i tęsknocie człowieka za Stwórcą. Jego akcja rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta, które sam Bóg postanowił uczynić stolicą swojego Miłosierdzia. Na splatających się drogach bohaterów swoje ślady odciskają wielcy święci: św. Jan Paweł II, św. Brat Albert, św. Jadwiga, św. Faustyna, a nawet… św. Rita, a niezwykłe sceny rozgrywają się w pełnych mistyki miejscach: pod wawelskim Czarnym Krzyżem, cudowną figurą Dzieciątka Koletańskiego czy przed obrazem Matki Bożej Wolności.

Za reżyserię i scenariusz odpowiada Dariusz Regucki (Karolina). W rolach głównych zobaczymy znanych aktorów, takich jak Jerzy Trela, Kamila Baar, Radosław Pazura czy Piotr Cyrwus. Film trafi do polskich kin 3 czerwca. Poniżej możecie obejrzeć także wywiad z reżyserem, który opowiada o największej polskiej produkcji religijnej ostatnich lat. Okazuje się, że również z etapem kręcenia zdjęć związana jest bardzo ciekawa historia, która przełożyła się na rzeczywistość nie tylko filmową.

https://www.youtube.com/watch?v=P2jeBIi7Mgs

Film, który uwrażliwia nas na piękno, ale to jest także film, w którym niebo spotyka się z ziemią, a ziemia spotyka się z niebem. – Dariusz Regucki

Zobacz również: recenzja serialu Legenda o Legii Warszawa

źródło: materiały prasowe; youtube.com / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastunu Bóg w Krakowie

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?