the old guard background Advertisement

Franciszek Pieczka powraca na ekrany w polskiej wersji Krainy Lodu?

Zasłużony polski aktor, znany z takich seriali jak Czterej pancerni i pies czy Ranczo oraz filmów Potop, Konopielka, a także Quo Vadis, wystąpi w bajecznej superprodukcji Syn Królowej Śniegu. Ostatni raz Pieczkę w kinie oglądać mogliśmy w 2014 roku, w obrazie Jana Jakuba Kolskiego zatytułowanym Serce, Serduszko. Tam jednak zagrał rolę drugoplanową, a w nadchodzącej baśniowej fabule ma pojawić się jako jeden z głównych bohaterów. Sam film zapowiadany jest jako wariacja na temat klasycznej baśni Andersena, podobnie jak chociażby Kraina lodu. Jednakże polska interpretacja dziać się będzie we współczesnej rzeczywistości.

Syn Królowej Śniegu opowiada o 25-letniej Annie, która pracuje w galerii handlowej i samotnie wychowuje 5-letniego syna. Ich sąsiadem, a jednocześnie bliskim przyjacielem, jest grany przez Pieczkę emerytowany pisarz. Literat roztoczy przed dzieckiem niesamowity świat baśni i pobudzi jego wyobraźnię. Historię oparto o scenariusz Pawła Sali (Matka Teresa od kotów). Skrypt już w 2002 roku znalazł uznanie na konkursie Hartley-Merrill i od tego czasu wędrował między producentami, w poszukiwaniu kogoś, kto dopnie budżet i zgodzi się wyreżyserować tę bajkową, acz przewrotną historię.

Zobacz również: scenariusz Krainy lodu 2 skończony, zaraz rusza produkcja

Na stołu reżysera zasiadł Robert Wichrowski, znany z takich filmów jak Francuski Numer oraz Karuzela. Operatorem został Mirosław Kuba Brożek, który dotąd pracował jedynie przy serialach. Zdjęcia rozpoczną się w czerwcu, a premierę Syna Królowej Śniegu zaplanowano na 2017 rok. Pójdziecie obejrzeć?

źródło: filmstart.pl / ilustracja wprowadzenia: ©Piotr Smoliński / /Polska Press Grupa

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?