the old guard background Advertisement

The Neon Demon z oficjalną datą premiery

Jak donosi serwis Bloody-Disgusting.com, Amazon Studios podało oficjalną, międzynarodową datę premiery wyczekiwanego horroru Neon Demon. Wyreżyserowany przez Nicolasa Windinga Refna obraz zadebiutuje w kinach 24 czerwca. Do tej pory znana była data premiery filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes: mianowicie 20 maja.

https://www.youtube.com/watch?v=cipOTUO0CmU

Neon Demon to przewrotna historia aspirującej modelki Jesse (Elle Fanning), która przybywa do Los Angeles głodna blichtru i sławy. Przedstawicielki bezwzględnego biznesu modowego – kobiety ogarnięte obsesją seksapilu – żerują na pięknie i sile witalnej młodej bohaterki. Chcą przejąć to, czym niewinna dziewczyna dysponuje. W filmie, prócz Fanning (Trumbo, Czarownica), występują też Keanu Reeves, Jena Malone, Karl Glusman, Desmond Harrington, Bella Heathcote, Abbey Lee oraz Christina Hendricks. Alessandro Nivola (Rok przemocy, American Hustle) wciela się natomiast w postać Nicolasa, przedsiębiorcy i projektanta, który widzi w Jesse swoją przyszłą muzę.

Jest to dziesiąty projekt fabularny w karierze Refna, a przy tym jego pierwszy film grozy. Do najważniejszych dzieł reżysera zaliczają się Drive, Tylko Bóg wybacza, Bronson i Pusher II: Krew na rękach.

Polska premiera Neon Demon nastąpi 22 lipca.

neon demon poster

Źródło: Bloody-Disgusting.com / Ilustracja wprowadzenia: Youtube.com

Stały współpracownik

Autor bloga HisNameIsDeath.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?