355 – Jessica Chastain zajmie się kinem szpiegowskim

Najnowszy film jaki wyprodukuje amerykańska aktorka, czyli 355 przedstawi losy pięciu agentek. W rolach głównych oprócz Chastain wystąpią Penelope Cruz, Fan Bingbing, Diane Kruger i Lupita Nyong’o.

355 to projekt szczególnie ważny dla Chastain. Oprócz odgrywania głównej roli, pełni ona również funkcję producentki. Film pasuje też do dotychczasowego portfolio aktorki. W 355 po raz kolejny zagra postać twardej kobiety, tym razem szpiega. Dla artystki role takie to chleb powszedni. Silne charaktery odgrywała już chociażby w Sama przeciw wszystkim, Grze o wszystko, czy w oscarowym Wrogu numer jeden. Na ekranie miała jej towarzyszyć również Marion Cotillard, lecz musiała zrezygnować z powodów osobistych. Została zastąpiona przez wymienioną wcześniej Diane Kruger.

Fot. Matt Baron

Zobacz również: Nowy James Bond z oficjalnym tytułem!

Film przedstawi historię pięciu agentek z różnych organizacji, które połączą swoje siły. Razem stworzą agencję, której nazwa to właśnie 355. Wątpliwości może budzić jednak reżyser. Tym aspektem filmu zajmie się bowiem Simon Kinberg, którego jedynym dziełem reżyserskim jest dotychczas X-Men: Mroczna Phoenix. Film został negatywnie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publikę, przez co stał się klapą finansową. Za scenariusz odpowie za to Theresa Rebeck, która pracowała chociażby przy serialu Smash. Premiera nowego filmu z Chastain w roli głównej przewidziana jest dopiero na 15 stycznia 2021 roku.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: fot. Jamie McCarthy

 

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?