Advertisement

Loving – pierwszy plakat dramatu o równości!

Wytwórnia Focus Features opublikowała pierwszy oficjalny plakat swojego nowego dramatu o równości pt. Loving. Jego scenarzystą oraz reżyserem jest Jeff Nichols (Uciekinier, Midnight Special). Gwiazdami nadchodzącej produkcji są Joel Edgerton (Pakt z diabłem, Dar) i Ruth Negga (Agenci T.A.R.C.Z.Y., World War Z). Wcielą się oni odpowiednio w Richarda i Mildred Lovingów.

Loving 2

Zobacz również: Above Suspicion – Jack Huston i Emilia Clarke gwiazdami thrillera opartego na prawdziwych wydarzeniach!

Omawiana produkcja została zainspirowana filmem dokumentalnym pt. The Loving Story (obraz wyreżyserowała Nancy Buirski). Historia zatem koncentruje się na wspomnianej parze – Richardzie i Mildred Lovingach, która jest międzyrasowym małżeństwem. Bohaterowie pobrali się w czerwcu 1958 roku. Następnie zostali aresztowani i wtrąceni do więzienia, a w konsekwencji wygnani z kraju. Przez kolejne dziewięć lat para walczyła o swoje małżeństwo i prawo do powrotu do domu jako kochająca się rodzina.

W produkcji oprócz rzeczonych aktorów zobaczymy również: Michaela Shannona, Nicka Krolla, Martona Csokasa, Jona Bassa i Billa Campa.

Omawiana historia została już kiedyś przeniesiona na srebrne ekrany w postaci wydanego w 1996 roku filmu pt. Mr. & Mrs. Loving. Jego scenarzystą i reżyserem jest Richard Friedenberg (Mały Indianin), a w głównych rolach występują Lela Rochon i Timothy Hutton. Obraz nie został dobrze przyjęty ani przez Mildred Loving, ani bezstronną publiczność.

Loving pojawi się w amerykańskich kinach już 4 listopada 2016 roku.

Źródło: ComingSoon / Ilustracja wprowadzenia – materiały wprowadzenia

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?