Advertisement

Thor: Ragnarok – Taika Waititi o pracy dla Marvela

Kiedy zastanowimy się nad filmami o Thorze, okazuje się, że do tej pory wytwórnia Marvela dokonywała ciekawych i niespodziewanych wyborów. W 2011 roku w całą historię wprowadził nas Kenneth Branagh. Thor: Mroczny Świat powstał za sprawą reżysera Gry o tron Alana Taylora, choć pierwszą kandydatką była Patty Jenkis, która obecnie pracuje nad Wonder Woman.

Marvel znany jest z zatrudniania reżyserów, którzy niekoniecznie wpisują się w kanon kina akcji. Reżyserzy skupiają się więc na opowiedzeniu ciekawej i wciągającej historii, jedynie wplatając gdzieniegdzie sceny akcji. Ta taktyka bez wątpienia świetnie sprawdziła się w przypadku braci Russo, którzy stworzyli Kapitana Amerykę: Zimowego żołnierza, i oczywiście, zachwycającą Wojnę bohaterów.

Kiedy na reżysera filmu Thor: Ragnarok wybrano Taikę Waititi, wielu fanów było bardzo zaskoczonych. Reżyser wcześniej na swoim koncie miał paradokumentalny horror komediowy Co robimy w ukryciu. Już 24 czerwca w amerykańskich kinach pojawi się jego nowozelandzka produkcja Hunt for the Wilderpeople (więcej przeczytacie o niej TUTAJ) . Podczas wywiadu dla Bmag, Waititi wypowiedział się na temat swojej pracy.

Jeśli spytasz fanów, nie mają pojęcia, dlaczego Marvel wybrał mnie. Jestem dla nich absolutnie obcym wyborem. To dobrze! Dlatego myślą, że tak świetnie sobie radzę. Wciąż wybierają dziwnych ludzi do tworzenia ich filmów. Myślę, że to fanatastyczne. To genialny film, naprawdę. Dlaczego mielibyście chcieć oczywistego wyboru?

To tak, jakby Hollywood zobaczyło świetny film i postanowiło go skopiować. Jeżeli chcesz, żeby ktoś zrobił konkretny film, nie wybierasz osoby, której poprzedni film był taki jak ten, którzy próbujesz stworzyć. Wtedy dostaniesz ten sam film, którzy będzie nudny, a widownia to zauważy.

Powinieneś wybrać kogoś dziwnego, jak ja, kto nigdy nie stworzył czegoś takiego. Wtedy prowadzisz go i kształtujesz, a potem upewniasz się, że nie wydaje wszystkich pieniędzy na skórzane kurtki.

Screen Shot 2016 05 20 at 3.19.09 PM e1463784091587Zobacz również: Thor: Ragnarok – znamy obsadę i jest pierwsza grafika koncepcyjna!

Thor: Ragnarok pojawi się w polskich kinach 3 listopada 2017 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: ScreenRant

Stały współpracownik

Uwielbia kino, literaturę i sport. W wolnych chwilach pisze, gotuje lub podróżuje. Autorka bloga https://kulturalnapaulina.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?