Wołyń – zdjęcia i dodatkowy casting do filmu

Wołyń Wojciecha Smarzowskiego powstaje w bólach, jednakże prace nad nim idą w dobrą stronę. Właśnie ogłoszono, iż jeszcze pod koniec maja zostaną nakręcone dodatkowe zdjęcia do filmu. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Skierniewicach. Agencja Artystyczna Talent prowadzi casting na statystów do scen zbiorowych, które wtedy powstaną. Oficjalne ogłoszenie możecie zobaczyć poniżej:

Zgłoszenia do udziału w zdjęciach mogą wysyłać osoby z Żyrardowa, Warszawy, Łowicza oraz okolic. Organizatorzy zapewniają transport na plan zdjęciowy. Kandydaci proszeni są o wysłanie informacji takich jak: imię i nazwisko, wzrost, kolor włosów, numer telefonu komórkowego, miejsce zamieszkania oraz umiejętności i doświadczenie. Do każdego zgłoszenia należy zamieścić zdjęcie portetowe z dobrze widoczną twarzą. Twórcy są zainteresowani osobami z pełną dyspozycją w dniach 28 oraz 29 maja.

Zobacz również: Wołyń – pierwszy zwiastun filmu

Oficjalny opis filmu:

Jest lato 1939 roku. Zosia (Michalina Łabacz) to młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro (Wasyl Wasylik). Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę (Arkadiusz Jakubik). Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne.

W filmie występują m. in.: Arkadiusz Jakubik, Michalina Łabacz, Jacek Braciak, Izabela Kuna, Adrian Zaremba, Gabriela Muskała, Janusz Chabior, Wasyl Wasylik, Aleksandr Cieszerow, Roman Skorovskij, Aleksandr Zbarażskij. Premierę zaplanowano na 7 październia 2016 roku.

źródło: Stowarzyszenie Filmowców Polskich / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?