• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

W zeszłym miesiącu mogliście przeczytać na łamach naszej strony o liście kandydatek rozważanych do roli tytułowej bohaterki w filmie Alita: Battle Angel, a dzisiaj mamy przyjemność poinformować, że we wspomnianą protagonistę wcieli się Rosa Salazar (Więzień labiryntu: Próby ognia, Man Seeking Woman). Taką informacją podzielił się właśnie portal Collider.com. Produkcją adaptacji popularnej mangi zajmą się James Cameron i Jon Landau, reżyserem przedsięwzięcia został natomiast Robert Rodriguez (Od zmierzchu do śwituSin City - Miasto grzechu). 

Alita 1Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Alita: Battle Angel - znamy listę kandydatek do tytułowej roli!

Alita: Battle Angel dzieje się w 26 wieku. Manga opowiada historię bojowego, żeńskiego cyborga o imieniu Alita, który został uratowany i wskrzeszony przez pewnego naukowca z bliżej nieokreślonego złomowiska. Odrodzona Alita cierpi niestety na amnezję. Bohaterka pamięta jedynie jej ciężki trening obejmujący znajomość zabójczych sztuk walki. W związku z powyższym Alita staje się pewnego rodzaju wojowniczym łowcą tropiącym i eliminującym bezwzględnych zbrodniarzy. Mówi się, że film skupi się na ukazaniu podróży młodej kobiety, której celem będzie poznanie samej siebie, a także znalezienie miłości.

James Cameron już od ponad dziesięciu lat rozwijał omawiany projekt będący wielkoekranową adaptacją popularnej mangi, lecz ze względu na ogrom pracy na planie kolejnych sequeli Avatara postanowił ostatecznie oddać przedsięwzięcie innym twórcom i w pełni skupić nad swoimi niewątpliwie wysoce oczekiwanymi dziełami.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia - Kadr z filmu pt. Jamesy Boy

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.