TVP dofinansowało Wołyń Smarzowskiego

Niedawno informowaliśmy o castingach i wznowieniu przez ekipę filmu Wołyń prac na planie zdjęciowym. Wczoraj okazało się, że historia ze zbieraniem funduszy na dokończenie filmu w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego jest co raz bliżej szczęśliwego zakończenia. W trakcie wieczornego wydania Wiadomości podano informację, iż stacja TVP przekazała na produkcję filmu kwotę w wysokości miliona złotych. Poinformowano również, że kwota może zostać jeszcze zwiększona.

Zobacz również: plakat filmu Wołyń

Celem jaki producenci filmu sobie założyli jest kwota 2,5 miliona złotych. Na stornie fundacji odpowiedzialnej za zbiórkę pieniędzy podana jest informacja przedstawiająca stan na 25 maja – 550 tysięcy złotych, czyli 22% potrzebnej kwoty. Dodając dofiannsowanie od TVP (1 mln.) i Łódzkiego Funduszu Filmowego (400 tys.). Zatem nawet sumując wszystkie te kwoty dalej brakuje ponad pół miliona złotych. 

https://www.youtube.com/watch?v=c41FWTNBhI4

Oficjalny opis filmu:

Jest lato 1939 roku. Zosia (Michalina Łabacz) to młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro (Wasyl Wasylik). Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę (Arkadiusz Jakubik). Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne.

W filmie występują m. in.: Arkadiusz Jakubik, Michalina Łabacz, Jacek Braciak, Izabela Kuna, Adrian Zaremba, Gabriela Muskała, Janusz Chabior, Wasyl Wasylik, Aleksandr Cieszerow, Roman Skorovskij, Aleksandr Zbarażskij. Premierę Wołynia zaplanowano na 7 październia 2016 roku.

Źródło: wiadomości.tvp.pl / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?