Doc Savage – Dwayne Johnson w roli najsilniejszego poszukiwacza przygód!

W połowie maja informowaliśmy was, że Dwayne Johnson, za pośrednictwem swojego konta na Instagramie, opublikował zagadkowy wpis. Oświadczył w nim, że pojawi się w kolejnym filmie Shane’a Blacka (Kiss Kiss Bang BangZabójcza Broń, Iron Man 3, Nice Gouys. Równi goście) nie precyzując w jakim. Spekulowano, że prawdopodobnie będzie to komedia przygodowa pt. Doc Savage, do której, od jakiegoś czasu, reżyser się przymierzał. 

Teraz Johnson, ponownie za pośrednictwem mediów społecznościowych, potwierdził owe przypuszczenia. Wpis znajdziecie poniżej.

Zobacz również: Dwayne Johnson w filmie opisywanym jako Szklana pułapka w Chinach!

Doc Savage będzie adaptacją popularnych powieści przygodowych z lat 30., autorstwa Lestera Denta. Opowiadały one o najdzielniejszym i najsilniejszym poszukiwaczu przygód. Savage od początku swoich narodzin, był szkolony przez swojego ojca, naukowca, aby posiąść nadludzkie zdolności. Clark „Doc” Savage jest lekarzem, chirurgiem, naukowcem, poszukiwaczem przygód, wynalazcą, podróżnikiem, badaczem i muzykiem. Jakby tego było mało jest również niezwykle silny, wytrzymały, posiada pamięć fotograficzną, a także jest mistrzem sztuk walki i kamuflarzu.

W 1975 roku powstała, mało udana, adaptacja pierwszej części serii powieści pt. Doc Savage: Człowiek ze spiżu, w reżyserii Michaela Andersona (W 80 dni dookoła świata), w której główną rolę zagrał Ron Ely. Obraz opowiadał o tym, jak Doc, wraz z piątką przyjaciół, wyrusza do dżungli w Ameryce Południowej, aby odszukać zabójców swojego ojca.

doc savage cover

Shane Black wyreżyseruje film dla Sony Pictures na podstawie scenariusza, który przygotował we współpracy z Anthonym Bagarozzi (Nice Guys. Równi goście) oraz Charlesem Mondry. Obecnie reżyser przygotowuje się do zdjęć Predatora, który premierę ma zaplanowaną na 9 lutego 2018 roku.

Z kolei już 1 lipca, będziemy mogli podziwiać Johnsona na ekranach polskich kin, w komedii pt. Agent i pół.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?