Rozpoczęły się zdjęcia do filmu Wieża. Jasny dzień

23 maja 2016 roku rozpoczęły się prace nad pełnometrażowym filmem Wieża. Jasny dzień w reżyserii debiutującej w długim metrażu Jagody Szelc. 

Oficjalne streszczenie fabuły filmu: 

Mula mieszka z mężem, chorą matką i córką Niną w wiejskim domu. W weekend poprzedzający I Komunię Świętą Niny, przyjeżdża do nich brat z rodziną oraz Kaja – młodsza siostra Muli, która zniknęła nagle 6 lat temu. Kaja jest biologiczną matką Niny. Mula obawia się, że niezrównoważona Kaja chce odebrać jej dziecko. Reszta rodziny, początkowo dystansująca się od Kai, zaczyna wierzyć w nowy początek i pogodzenie się sióstr, co jeszcze bardziej potęguje frustrację Muli. Mula postanawia wyrzucić siostrę z domu. W dniu Komunii Świętej Niny dochodzi do pojednania się sióstr. Jednak istnieje inny ważniejszy, powód dla którego wróciła Kaja.

W obsadzie filmu będziemy mogli zobaczyć Annę Krotoską, Rafała Cielucha, Dorotę Łukasiewicz-Kwietniewską,  Rafała Kwietniewskiego, Idę Kwietniewską, Lailę Hennessy, Igora Kwietniewskiego, Małgorzatę Ciechowską. Za zdjęcia do filmu odpowiedzialny jest Przemysław Brynkiewicz, a za scenografię Natalia Giza. Zdjęcia potrwają do końca czerwca bieżącego roku i są realizowane w Kotlinie Kłodzkiej. Projekt jest dotowany przez PiSF.

źródło: www.studioindeks.pl, sfp.org.pl/źródło ilustacji wprowadzenia: www.studioindeks.pl

Dziennikarz

Redakcyjny hipster. Domorosły krytyk filmowy, fan mieszaniny stylistyk i kreatywnego kiczu. Tępiciel amerykańskiego patosu i polskich kom-romów

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?