The Voice – znamy datę rozpoczęcia zdjęć ekranizacji powieści Lema

Głos Pana, powieść wydana w 1968 roku, to najsłynniejszy, obok Solaris i Cyberiady, utwór Stanisława Lema. Opowiada ona o wysiłku naukowców nad rozkodowaniem, przetłumaczeniem i zrozumieniem transmisji pozaziemskiej. Ekranizacja tej powieści fantastyczno-naukowej otrzymałą tytuł The Voice, a za jej reżyserię odpowiada Węgier György Pálfi, autor CzkawkiTaxidermii oraz Swobodnego opadania. Będzie to szósty film oraz największy projekt w karierze nagrodzonego Europejską Nagrodą Filmową autora. Najważniejszą informacją jest to, że ekipa wejdzie na plan zdjęciowy już niedługo, bo 18 czerwca. Obsada filmu nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. Scenariusz filmu przygotowali: reżyser Palfi oraz Zsofia Ruttkay i Gergely Nagy.

Opis książki:

Uczeni odkrywają przypadkiem, że na Ziemię dociera z Kosmosu sygnał, który mógłby być komunikatem od rozumnych istot. Jak jednak odczytać to przesłanie, nie wiedząc nic o nadawcach – nawet: czy istnieją? Głos Pana jest książką nietypową: brak w niej awanturniczej akcji, ale zmagania z tajemnicą poruszają i przykuwają uwagę mocniej niż w niejednej powieści przygodowej, zwłaszcza że dotknięcie Nieznanego prowokuje do zadania elementarnych pytań o istotę świata, naturę człowieka i źródła defektów Bytu.

Zobacz również: TOP 15 – najlepsze piosenki inspirowane filmami

Dzieła Stanisława Lema były już kilkukrotnie ekranizowane przez filmowców. Najsłynniejsze produkcje to adaptacje Solaris Stevena Sodebergha i Andrieja Tarkowskiego oraz Kongres Ariego Folmana.

Źródło: cineuropa.org / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe (kadr z filmu Swobodne opadanie)

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?