Kickboxer: Retaliation: Ronaldinho będzie uczył, jak kopać… przeciwników

To nie żart – mistrz świata w piłce nożnej, dwukrotnie uznany za piłkarza roku przez FIFA dołączył do obsady filmu Kickboxer: Retaliation, który niedawno wszedł w fazę preprodukcji. Został tym samym trzecią gwiazdą sportu zwerbowaną przez twórców: nad filmem, jako aktorzy, pracują także zawodniczka MMA Paige VanZant oraz najsłynniejszy pięściarz świata Mike Tyson. Retaliation to kontynuacja filmu akcji Kickboxer: Vengeance, który z kolei stanowi reboot jednego z najsłynniejszych dzieł w dorobku Jean-Claude’a Van Damme. Choć Vengeance nie odnotował jeszcze premiery, prace nad sequelem trwają w najlepsze. Zdjęcia do filmu mają ruszyć wkrótce w Tajlandii.

Zobacz również: Mike Tyson w obsadzie Kickboxer: Retaliation

ronaldinhoshaka.v

Co ciekawe, Ronaldinho zagra postać o imieniu… Ronaldo. To uznany w walkach wręcz mentor, który osadzony został w więzieniu. Zaprzyjaźnia się z nim główny bohater filmu, Kurt Sloane (Alan Moussi). Ronaldo ma nauczyć współwięźnia – także praktykującego sztuki walki, jak skutecznie skopać przeciwnika.

Kickboxer: Vengeance swoją premierę odnotuje w drugiej połowie roku (serwis Internet Movie Database podaje tu sierpień, choć inne źródła sugerują ostatni kwartał 2016). Obraz stanowi reboot klasycznego filmu kopanego z 1989 roku, w którym Jean-Claude Van Damme, jako zawodnik tajskiego boksu, mścił się za krzywdy wyrządzone bratu. Choć sugerowano, że Van Damme w filmie wystapi, okazało się, że były to jedynie plotki. Wiązana z projektem nie jest także, mimo wcześniejszych zapewnień niektórych portali filmowych, Gina Carano. Jeden z czarnych charakterów zagra natomiast Hafthor Julius Bjornsson (Gra o tron). Na reżysera Kickboxer: Retaliation wytypowano Dimitriego Logothetisa (Upadły aniołWings of the Dragon).

kickboxer 15

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: financialsports.com

Stały współpracownik

Autor bloga HisNameIsDeath.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?