Zebrano pieniądze na ekranizację kolejnej powieści autora Fight Clubu

Chuck Palahniuk, autor znany głównie z powieści Fight Club, którą z bardzo dobrym skutkiem na duże ekrany przeniósł David Fincher, zabiera się właśnie za pisanie scenariusza do ekranizacji swojej kolejnej książki. Może to robić, gdyż założona niespełna miesiąc temu kickstarterowa inicjatywa, dotycząca zebrania 250 tys. dolarów na film na podstawie jego Kołysanki, zakończyła się powodzeniem.

Zobacz również: Dziewczyna z pociągu – plakat oraz zwiastun ekranizacji bestsellerowej powieści

Byłaby to trzecia pełnometrażowa ekranizacja powieści tego autora. Po wspomnianym Podziemnym Kręgu, czyli ekranizacji Fight Clubu, oraz w filmie z 2008 roku pt. Udław się, z Samem Rockwellem w roli głównej. Film jest zapowiadany jako nisko budżetowy, jeśli jednak zbiórka z Kickstartera będzie jedynym źródłem jego finansowawania, będzie można mówić o zdecydowanie najmniejszym projekcie spośród wymienionych. Produkcja Podziemnego Kręgu Davida Finchera pochłonęła bowiem 63 miliony dolarów, a Udław się  kosztowało 3 miliony.

Kołysanka to powieść opowiadająca o Carlu Streatorze, dziennikarzu pracującym nad cyklem artykułów o łóżeczkowej śmierci niemowląt. Jeździ po mieście wraz z ekipą ratunkową, ogląda miejsca wypadków i bada okoliczności dziecięcych śmierci. Jedyne, co wydaje się je wszystkie łączyć to obecność książki, Wierszy i rymowanek ze wszystkich stron świata, za każdym razem otwartej na tej samej, 27. stronieNa razie nie znamy żadnych szczegółów odnośnie obsady bądź premiery filmu.

źródło: variety / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Podziemny Krąg

Redaktor

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.

Kontakt pod [email protected]

Twitter: xkolek1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?