Advertisement
banner

Plusk – przygotujcie się na remake romansu Hanksa ze słomianowłosą syreną!

Producent Brian Grazer w wywiadzie udzielonym dla CNBC potwierdził realizację remake’u leciwej komedii romantycznej z Tomem Hanksem w roli głównej pt. Plusk. Projekt znajduje się obecnie w fazie rozwoju. Jest za niego odpowiedzialna firma Briana Grazera i Rona Howarda, czyli Imagine Entertainment.

Ja naprawdę będę dzisiaj realizować remake filmu Plusk.

Stwierdził Grazer.

Zamierzam go zrobić z punktu widzenia… Nie mogę Wam nic aktualnie na ten temat powiedzieć. Mamy już nawet zaangażowaną w projekt gwiazdę, której jeszcze oficjalnie nie ogłosiłem.

Plusk 2

Wydany w 1984 roku film Pluskbędący miłosną historią pełną humoru z prawdziwą syrenką w roli głównej, której akcja została osadzona w nowojorskiej dżungli, nie tylko stała się pierwszym kasowym przebojem Rona Howarda i Briana Grazera, lecz również stanowiła furtkę do dalszej kariery dla Toma Hanksa i Darryl Hannah – oboje z upływem czasu okazali się gwiazdami wielkiego formatu. Dziennikarz zapytał się Grazera o jego historie sporządzoną do pierwowzoru omawianego filmu, która zatytułowana była Wet i została opowiedziana od strony syreny w przeciwieństwie do ludzkiego mężczyzny.

Wykonamy wersję tej historii, lecz nie mogę Wam powiedzieć wykorzystanego twistu.

Potwierdził Grazer.

522667.1

Mimo iż nie możemy jednoznacznie przewidzieć wspomnianego twistu, to spekuluje się, że nabyty przez wytwórnie Universal Pictures i Imagine Entertainment w 2009 roku scenariusz zatytułowany Merman może nakierować nas na pomysł producenta. Romantyczna komedia napisana przez Jennifer Abu Hollander i Jeffa Moskowitza podążała śladami syrena, który wychodzi na brzeg w celu odzyskania swojej narzeczonej – syreny. Ta kolei zdecydowała się go porzucić dla ludzkiego mężczyzny. Tak więc historia nie tylko zostałaby opowiedziana z punktu widzenie męskiej wersji syreny, lecz również traktowałaby o miłosnym trójkącie.

Pierwowzór napisany przez Lowella Ganza i Babaloo Mandela na podstawie historii sporządzonej przez Grazera i Brucea Jaya Friedmana zarobił 70 milionów dolarów w globalnym box-offisie w 1984 roku. W rolę bohaterów drugoplanowych wcieli się wówczas John Candy i Eugene Levy.

https://www.youtube.com/watch?v=0dGBSpsHWkc

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – kard z filmu Plusk

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?