The Gafin Academy: bracia Dowdle szykują nietypowy thriller o włamywaczach

Bracia John Erick i Drew Dowdle podpisali kontrakt na realizację nowego filmu. The Gafin Academy, określony jako thriller akcji, powstanie dla wytwórni Image Movers oraz Voltage Films. Scenariusz autorstwa Aarona Rapke i Stewarta Kaye’a bazuje na powieści Danny’eg Kinga School for Scumbags. Ekranizację szykowano już wiosną 2009 roku, lecz plany spaliły na panewce.

dowdle1

Powieść koncentruje się na nastoletnim bandycie, który po raz kolejny wyrzucony zostaje ze szkoły. Trafia do tytułowej Gafin Academy – poprawczaka o bardzo nietypowych tradycjach. W szkole złodziejaszkowie, wandale, podpalacze i inni delikwenci są nie tyle reformowani, co kształceni na wysoce wykwalifikowanych włamywaczy. Już wkrótce młodociani przestępcy, wśród nich główny bohater, zorganizują napad stulecia.

Zdjęcia ruszą jesienią. Producentami zostali Craig Flores i Nicolas Chartier (Voltage) oraz Jackie Levine i Jack Rapke (Image Movers). Robert Zemeckis, David Malaton i Andrew Vajna wyprodukują film wykonawczo. Scenariusz The Gafin Academy dostarczył studiom J.J. Meyers. Voltage Films zajmie się sprzedażą projektu światowym dystrybutorom.

Bracia Dowdle znani są jako twórcy horrorów Kwarantanna, Diabeł, The Poughkeepsie Tapes oraz Jako w piekle, tak i na Ziemi. W ubiegłym roku wyreżyserowali thriller No Escape, z Owenem Wilsonem i Piercem Brosnanem w rolach głównych.

no escape bell wilson

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: direcrconversations.com

Stały współpracownik

Autor bloga HisNameIsDeath.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?