48 Hour Film Project we Wrocławiu

Już od jutra Wrocław zamieni się w wielki plan filmowy. 10 czerwca rusza 2 edycja 48 Hour Film Project. To kolejne miasto po Katowicach i Warszawie, w którym odbędzie się szalony, filmowy konkurs. Jego specyficzną cechą jest to, że uczestnicy mają tylko 48 godzin na zrobienie filmu od podstaw. W piątek wieczorem wszystkie drużyny dowiedzą się jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być utrzymany. Przed nimi trudne zadanie ponieważ będą musieli napisać scenariusz, nagrać film i zmontować w przeciągu dwóch dni. 

Produkcje będą prezentowane publiczności w ciągu następnego tygodnia. Jury wybierze najlepsze prace w dwunastu kategoriach. W tym roku filmy będą oceniać: Artur Barciś– aktor filmowy i teatralny, Ewa Skibińska– aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, Katarzyna Gondek – autorka filmów i form literackich oraz Piotr Czerkawski – krytyk filmowy i dziennikarz kulturalny. Werdykt jury poznamy podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2016  w kinie Nowe Horyzonty.

Zobacz również: Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016

Na laureatów czekają statuetki, nagrody rzeczowe oraz bilety lotnicze do USA. Zwycięskie ekipy z Wrocławia, Katowic, Warszawy i Łodzi polecą na międzynarodowy finał 48 Hour Film Project Filmapalooza 2017, który odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Tam będą konkurować o miano najlepszego filmu roku 2016 i szansę prezentacji podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes.

A oto zwycięscy konkursu z ubiegłego roku:

https://www.youtube.com/watch?v=dYXl2fPN34c

Źródło: pisf.pl/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?