Advertisement

Diplodok – animacja na podstawie komiksów Tadeusza Baranowskiego

Na postawie kultowego komiksu Podróż smokiem Diplodokiem Tadeusza Baranowskiego powstanie film animowany Diplodok. Produkcji podjęło się warszawskie studio animacji Human Ark, które możemy kojarzyć m.in z reklam Serca i Rozumu oraz filmu Świteź w reżyserii Kamila Polaka. Otrzymali oni dofinansowanie z ramienia programu unijnego MEDIA w wysokości 80 000 Euro. Projekt wspiera też Polski Instytut Sztuki Filmowej.

0431871

Pierwowzorem Diplodoka jest komiks o smoku z charakterystycznymi, wielgachnymi uszami, który podróżuje w czasie i przestrzeni. W swoje podróże zabiera lorda Hokus Pokus. Komiks cieszył się w Polsce ogromną popularnością ze względu na sympatycznych bohaterów i inteligentny dowcip. Całość reżyseruje Wojtek Wawszczyk, który pracował wcześniej z renomowanym studiem Digital Domain w Los Angeles, a teraz jest jednym z prowadzących studio Human Ark. Jak sam mówi:

Mamy ambitne plany, nie chcemy naśladować amerykańskich animacji, zależy nam na tym, żeby wykreować oryginalny obraz z wyraźnie zaznaczonym własnym stylem wizualnym.

Twórcy połączą technikę 3D z ręcznie malowanymi elementami. Scenariusz filmu razem z Wawszczykiem przygotuje Rafał Skarżycki. Obaj panowie pracowali już razem przy animowanej adaptacji komiksu Jeż Jerzy. Premierę Diplodoka przewidziano na rok 2019.

Zobacz również: Miś Uszatek śmiało zmierza w kierunku kin. Jest już zwiastun koncepcyjny

Źródło: booklips.pl/ Ilustracja wprowadzenia: geezmo.pl

 

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?