Doctor Strange – elementy charakterystyczne dla horrorów w nowym filmie Marvela?

Doktor Strange wytwórni Marvel będzie zupełnie odmienną wersją komiksu wspomnianej wytwórni.

Stwierdził Scott Adkins w wywiadzie dla portalu The Huffington Post.

Wspomniany powyżej aktor, którego rola w omawianym widowisku ciągle nie jest do końca znana, zdradził, że fani powinni spodziewać się psychodelicznych aspektów w nowym filmie Marvela.

Dzieło pokaże drugą stronę wymiarów. Jestem przekonany, że [reżyser] Scott Derrickson przemyci do produkcji kilka swoich, charakterystycznych dla obrazów grozy, sztuczek.

W ramach wyjaśniania, wspomniany twórca znany jest przede wszystkim z horrorów. Wystarczy tutaj przywołać Sinister lub Egzorcyzmy Emily Rose.

Według Scotta Adkinsa pragnienie zmiany tonów z jednego na drugi film jest powodem, dla którego produkcje Marvela są takie wspaniałe.

Oni nie tylko robią superbohaterskie kino. Każdy film o jakimś superbohaterze charakteryzuje się zupełnie odmiennym gatunkiem. Nieważne czy to thriller, prosty film akcji, czy też polityczny thriller, każdy z tych gatunków odpowiada innej, określonej postaci.

Adkins ujawnił też, że początkowo rozważany był do zagrania innego bohatera, ale niezbyt do niego pasował. Z kolei do przesłuchań dotyczących Doktora Strange’a podszedł zniechęcony i zmęczony, po jedynie dwóch godzinach snu.

Byłem przemęczony. Nawet mi nie zależało na otrzymaniu roli. I prawdopodobnie wypadłem lepiej niż zazwyczaj, ponieważ czasem zależy Ci za mocno i przedobrzysz.

Doc Strange 2

Zobacz również: Doctor Strange – LEGO zdradza tajemnice filmu?

W obsadzie filmu Doktor Strange, oprócz nadmienionego wcześniej Scotta Adkinsa, znajdują się również: Benedict Cumberbatch – Doktor Strange, Tilda Swinton – Przedwieczny, Benedict Wong – Wong (sługa tytułowego bohatera), a także Rachel McAdams, Michael Stuhlbarg, Amy Landecker i Mads Mikkelsen, których role nie zostały jeszcze ujawnione.

Reżyserem obrazu jest Scott Derrickson (Egzorcyzmy Emily Rose, Sinister, Zbaw nas ode złego). Scenariuszem z kolei zajął się Jon Spaihts (Prometeusz, Najczarniejsza godzina 3D). Produkcja przedstawi historię cenionego neurochirurga, Stephena Strange’a (Cumberbatch). Rzeczony bohater odkryje w obrazie ukryty świat magii oraz alternatywne wymiary po tragicznym wypadku samochodowym, w wyniku którego straci czucie w dłoniach, co uniemożliwi mu dalszą pracę w branży medycznej.

PLAKAT oficjalny

Zobacz również: Najnowsze produkty marketingowe z Doctorem Strangem

Doktor Strange pojawi się w polskich kinach już 26 października 2016 roku. Obraz będzie kontynuował trzecią fazę Kinowego Uniwersum Marvela, która została zapoczątkowana w maju przez obraz Joe’ego i Anthony’ego Russo pt. Kapitan Ameryka: wojna bohaterów.

Źródło: IGN.com / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?