I, Tonya – znamy reżysera sportowego filmu biograficznego z Margot Robbie w roli głównej!

Po tym, jak nieco wcześniej w tym roku ogłoszono, że Margot Robbie (Wilk z Wall Street, Focus, Legion Samobójców, Czas na miłość) zagra tytułową bohaterkę w filmie I, Tonya, portal Variety donosi, iż omawiane dzieło znalazło już reżysera. Wybrańcem jest Craig Gillespie. Twórca w swoim filmowym dorobku ma następujące pozycje:

Produkcja będzie biografią skompromitowanej olimpijskiej łyżwiarki figurowej. Scenariusz do produkcji sporządził Steven Rogers (autor tekstów do Kate i Leopold oraz Kochajmy się od święta). Według portalu Deadline został on oparty na pochodzących z pierwszej ręki wywiadach z tytułową Tonyą Harding i jej byłym mężem – Jeffem Gillooly’em. Mężczyzna okazał się później wspólnikiem swojej ukochanej w próbie okaleczenia rywalki olimpijskiej łyżwiarki, a mowa tutaj o Nancy Kerrigan.

Obraz zatem rzuci światło na niesławny incydent mający miejsce w 1994 roku, w którym olimpijska łyżwiarka figurowa została powiązana przez śledczych z napadem na jej rywalkę – Nancy Kerrigan. Poszkodowaną zaatakował wynajęty zbir podczas sesji treningowej w mieście Detroit. Celem napastnika było złamanie nogi Kerrigan, co uniemożliwiłoby jej start w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 odbywających się w Lillehammer. Mimo to kobieta została jedynie posiniaczona, a w związku z tym wzięła udział w zawodach, deklasując Harding. Po tym wydarzeniu rzeczona łyżwiarka stała się główną podejrzaną o napad na Nancy Kerrigan wraz z jej byłym mężem i kilkoma innymi osobami.

I Tonya1

Zobacz również: Margot Robbie wcieli się w skompromitowaną łyżwiarkę figurową Tonyę Harding!

Margot Robbie coraz częściej pojawia się ostatnimi czasy na srebrnych ekranach. W poprzednim roku mogliśmy ją podziwiać u boku Willa Smitha w Focus oraz razem z Chrisem Pinem i Chiwetelem Ejioforem w Z jak Zachariasz. Niedawno zaś gościła na ekranach kin w produkcji Whiskey Tango Foxtrot, gdzie towarzyszyła Tinie Fey, a w niedalekiej przyszłości pojawi się w wysoce wyczekiwanym Legionie Samobójców i ciekawie zapowiadającym się filmie Tarzan: Legenda.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Frank Masi; Paramount Pictures; Kadr z filmu: Whiskey Tango Foxtrot

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?