the old guard background Advertisement

Neon Demon – fragment filmu Nicolasa Windinga Refna

Jeśli uważnie śledziliście tegoroczny festiwal w Cannes, wiecie zapewne, że najnowsze dzieło duńskiego reżysera Nicolasa Windinga Refna pt. Neon Demon, nie zostało dobrze przyjęte przez krytyków. Jednak jeśli jesteście zagorzałymi fanami twórczości Refna i nie straszne wam złe recenzje, na pewno nie możecie się doczekać polskiej premiery filmu, która odbędzie się już 22 lipca. Dlatego też, zainteresować was może fragment Neon Demon, który zadebiutował dzisiaj w sieci. Materiał znajdziecie poniżej.

Zobacz również: Neon Demon – przedpremierowa recenzja filmu z Elle Fanning z #Cannes2016

The Neon Demon to przewrotna historia aspirującej modelki Jesse (Elle Fanning), która przybywa do Los Angeles głodna blichtru i sławy. Przedstawicielki bezwzględnego biznesu modowego – kobiety ogarnięte obsesją seksapilu – żerują na pięknie i sile witalnej młodej bohaterki. Chcą przejąć to, czym niewinna dziewczyna dysponuje. W filmie, prócz Fanning (TrumboCzarownica), występują też Keanu Reeves, Jena Malone, Karl Glusman, Desmond Harrington, Bella Heathcote, Abbey Lee oraz Christina Hendricks. Alessandro Nivola (Rok przemocyAmerican Hustle) wciela się natomiast w postać Nicolasa, przedsiębiorcy i projektanta, który widzi w Jesse swoją przyszłą muzę.

Jest to dziesiąty projekt fabularny w karierze Refna, a przy tym jego pierwszy film grozy. Do najważniejszych dzieł reżysera zaliczają się DriveTylko Bóg wybaczaBronson Pusher II: Krew na rękach.

the neon demon 02

Źródło: ew.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?