the old guard background Advertisement

Gwiezdne wojny – i ty możesz podpisać petycję o gejowską postać!

W wyniku niedawnego ataku muzułańskiego ekstremisty na gejowski klub w Orlando, w Stanach Zjednoczonych zginęło 49 homoseksualistów. Aby uczcić ich pamięć przyjaciel jednego z zamordowanych postanowił utworzyć petycję do producentów Gwiezdnych wojen, aby ci wprowadzili do swojego universum postać LGBT opartą o jednego z zabitych. Drew Leinonen – ofiara ataku w Orlando – był wielkim fanem universum Star Wars, więc jak twierdzi jego znajomy, nic by go tak nie uszczęśliwiło jak ewidentnie homoseksualna postać, która odegra ważną rolę w odległej galaktyce.

Zobacz również: Darth Vader oficjalnie potwierdzony w Łotr 1!

W tym universum są Wookie, Jawowie i Huttowie, więc czemu nie może być i bohatera LGBT? Do tej tragedii [Orlando] doszło przez nienawiść, ale Gwiezdne wojny to coś, co jednoczy ludzi. Więc spełnienie tej prośby sprowadziło by więcej miłości na świat i tylko o to zawsze chodziło Drewowi. Bardzo ważne jest, żeby środowiska LGBT były obecne w mainstreamowych mediach, gdyż to ukaże, iż nie musimy się bać, ukrywać, ani być wyszydzanymi. Możemy stać się cześcią rebelii i walczyć ze złem, z dumą będąc tym, kim jesteśmy.

star wars, gay, c3po, luke

Popieracie takie inicjatywy? Zarówno szefowie studia Disney jak i reżyser Przebudzenia mocy, J.J. Abrams od dawna zgadzają się, iż wstawienie postaci LGBT do uniwersum Gwiezdnych wojen byłoby dobrym pomysłem i na pewno kiedyś do tego dojdzie. W międzyczasie jednak powstają kolejne filmy z serii, a gejów w odległej galaktyce nie widać. Jeśli chcecie zmienić ten stan rzeczy, pod poniższym linkiem znajdziecie petycję, która sprzeciwia się dyskryminowaniu i pomijaniu środowisk kochających inaczej. Aczkolwiek na chwilę pisania newsa pod pomysłem podpisało się dopiero 3 tysiące osób.

źródło: independent.co.uk / ilustracja wprowadzenia: Mattias Fahlberg

 

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?