To tylko koniec świata – pierwszy zwiastun filmu Xaviera Dolana

W sieci pojawił się anglojęzyczny zwiastun do filmu To tylko koniec świata (It’s Only the End of the World) w reżyserii enfant terrible kanadyjskiego kina – Xaviera Dolana, który za ten film otrzymał Grand Prix tegorocznego Festiwalu w Cannes. Film przedstawia historię 34-letniego Louisa, który powraca po dwunastoletniej nieobecności do rodzinnego domu opuszczonego po śmierci ojca. Zamierza swojej matce i rodzeństwu ogłosić, że wkrótce umrze. Na przeszkodzie stanie mu jednak niezwykle zawiła przeszłość.  Naszą recenzję filmu możecie przeczytać TUTAJ.

https://www.youtube.com/watch?v=84nDNwCF6zc&feature=share

W filmie występują Nathalie Baye (Nie mów nikomu), Vincent Cassel (Moja miłość), Marion Cotillard (Assassin’s Creed), Léa Seydoux (Spectre) i Gaspard Ulliel (Saint Laurent). Scenariusz oparto o sztukę Juste la fin du monde autorstwa Jean-Luc Lagarce’a. 

Kanadyjsko-francuska produkcja swój marsz po światowych kinach rozpocznie we wrześniu. Film zawita w tym roku również do polskich kin.

Zobacz również: Gra o Tron – finałowy odcinek 6. sezonu z rekordem oglądalności!

to tylko koniec swiata plakat francuski dolan

Źródło: informacja prasowa/ hagi.pl / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?