W końcu w Hollywood powstanie remake koreańskiego blockbustera?

Prawa do realizacji anglojęzycznej wersji Człowieka znikąd (orgA-jeo-ssi / ang. The Man From Nowhere) od Dimensions Films przejęło studio New Line Cinema. Produkcją zajmie się Bob Weinstein. Scenariusz do amerykańskiego remake’u napisze Shawn Christensen (Porwanie). Nazwisko reżysera nie zostało jeszcze podane do publicznej wiadomości.

Remake największego przeboju 2010 roku w Korei Południowej był tylko kwestią czasu. A-jeo-ssi, podobnie jak inne gatunkowe produkcje pochodzenia koreańskiego, w świadomy sposób posługiwał się wieloma schematami z kina hollywoodzkiego, a sama fabuła przywoływała takie znane i lubiane filmy jak Leon Zawodowiec, Człowiek w ogniu, czy Uprowadzona. Najmocniej film w reżyserii Jeong-beom Lee bronił się więc realizacją scen akcji oraz inscenizacją strzelanin, co uczyniło go jednym z najlepszych filmów akcji 2010 roku. 

Zobacz również: 10 koreańskich serial, które warto zobaczyć

Bohaterem koreańskiego oryginału jest Cha Tae-sik, spokojny i cichy właściciel lombardu o tajemnicznej przeszłości. Pewnego dnia porwana zostaje dziewczynka z sąsiedztwa – jedyna przyjaciółka mężczyzny. Aby uratować dziecko, Tae-sik zawiera układ z przestępcami.

Najbardziej znanymi amerykańskimi remakami koreańskich przebojów są: Oldboy. Zemsta jest cierpliwa (2013) autorstwa Spike’a Lee oraz Kłopoty z blondynką (2008 r.) w reżyserii Yanna Samuella.

https://www.youtube.com/watch?v=38rPoGSr19U

Źródło: deadline.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?